آزادی ۲۷۰ زندانی و رضایت اولیاء دم در یک پرونده قصاص

0 3

آزادی 270 زندانی و رضایت اولیاء دم در یک پرونده قصاص

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه ۷ نفر از آزاد شدگان را بانوان و ۲۶۳ نفر را مردان تشکیل می دهند، گفت: ۳۸ نفر از این افراد با مرخصی ، ۸۷ نفر دیگر با پذیرش وثیقه و ۳۳ نفر دیگر نیز با قبول کفالت از زندان آزاد شدند.

وی با اشاره به اینکه در همین ایام اعضای شوراهای حل اختلاف نیز با جدیت بیشتری موضوع مصالحه در پرونده ها و حل اختلافات را مد نظر قرار دادند تصریح کرد: یک فقره پرونده قصاص در شهرستان کوار با تلاش اعضای شورای حل اختلاف منجر به اخذ رضایت گردید و شکات پرونده از اجرای مجازات قصاص صرف نظر کردند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به اینکه اعضای شوراهای حل اختلاف استان فارس با اخذ رضایت از شکات پرونده زمینه آزادی و تخفیف مجازات ۱۹ زندانی را فراهم کردند گفت:  بیش از ۱۴ نفر از زندانیان مالی نیز با کمک خیرین و ستاد  دیه از زندان رهایی یافتند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی انسجام و هماهنگی بخش های مختلف مجموعه قضایی استان در راستای فراهم سازی زمینه آزادی زندانیان را مناسب ارزیابی کرد و افزود: سرکشی قضات در همه حوزه های قضایی از زندان ها کاربردی است و کیفیت این روند توسط معاون قضایی دادگستری استان و معاونین دادستان مرکز استان بررسی و نظارت می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.