افزایش ۲۵ درصدی اقامت در تأسیسات گردشگری سمنان

0 2

افزایش 25 درصدی اقامت در تأسیسات گردشگری سمنان

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، امیر کرم‌زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان صبح امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مسافران و زائران فصل زمستان اظهار کرد: میانگین اقامت در تأسیسات گردشگری استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۳ درصد بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۵ درصد افزایش‌یافته است.

وی با اشاره به اهمیت نظارت بر تأسیسات گردشگری بیان کرد: نظارت و بازدید میدانی با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی از تأسیسات گردشگری اهمیت فراوانی در ارتقای کیفیت ارائه خدمات به گردشگران دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: با توجه به استانداردسازی تأسیسات گردشگری استان بر اساس کمیسیون درجه‌بندی تأسیسات گردشگری، تعداد هتل‌های چهار ستاره استان به دو هتل افزایش‌یافته است.

کرم‌زاده با اشاره به اینکه حضور در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران فرصت بسیار مناسبی برای معرفی استان است، افزود: با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی می‌توان حضوری فعال در این نمایشگاه داشت.

برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی در ایام نوروز

استاندار سمنان نیز در این جلسه گفت: برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی در ایام نوروز بسیار مهم بوده و لازم است تا در هر شهرستان حداقل یک بازارچه ایجاد شود.

سیدمحمدرضا هاشمی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی مجتمع رفاهی و خدماتی خادم‌الرضا (ع) در شهرستان آرادان افزود: احداث مجتمع‌های بین‌راهی نقشی بسیار مؤثری در کاهش تصادفات جاده‌ای دارد.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه لازم است در ایام آغاز سال نو و سفرهای نوروزی، ورودی شهرها و مبلمان شهری به شکل زیبا آماده‌سازی شود، گفت: دهیاران استان سمنان آمادگی لازم در زمینه سفرهای نوروزی را داشته باشند و برگزاری برنامه‌ها، نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های محلی را در دستور کار خود قرار دهند.

هاشمی با اشاره به اینکه هر جا مردم پای‌کار بودند، توفیقات زیادی را شاهد بودیم، افزود: نقش انجمن‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه خدمات سفر و کاهش تصادفات و معرفی استان بسیار حائز اهمیت است و باید از این ظرفیت ارزشمند بهره‌برداری شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.