با حکم وزیر علوم سرپرست پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران منصوب شد

0 7

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی دکتر مسعود اسفنده را به سمت سرپرست پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با حکم دکتر محمد علی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر مسعود اسفنده عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به عنوان سرپرست این پژوهشگاه منصوب شد.

متن حکم انتصاب دکتر زلفی گل خطاب به دکتر اسفنده به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتـر  مسعود اسفنـده

سلام علیکم

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی  و بنا بر پیشنهاد معاون محترم   پژوهشی ،  به موجب این حکم به سمت  «سرپرست پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران»  منصوب  می‌شوید.

انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی، روحیه انقلابی، راهبرد‌های اساسی دولت مردمی و جلب همکاری استادان، مدیران، یاوران علمی (کارکنان) آن پژوهشگاه ،نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا نمائید. انتظار می رود که با توکل به خداوند متعال مأموریت و وظایف آن پژوهشگاه را به شرح ذیل به انجام برسانید:

گسترش پژوهش های نیاز محور و جهت دهی تحقیقات به سمت حل نیازهای حال و آینده کشور

تعریف طرحهای کلان ملی مورد نیازکشور در حوزه پلیمر و پتروشیمی و اجرای آنها از طریق همکاری با ذی نفعان و بازیگران بخش های خصوصی و دولتی

ارتباط مستمر با صنایع مرتبط برای ارائه مشاوره و حل مسائل موجود بر سر راه تولید محصولات استراتژیک

ایجاد فضا، شرایط و مشوقهای مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیر ساختهای پژوهشگاه، تعامل و تکامل هم افزا و برد-برد برای اجرای پروژه های مشترک

ارتباط مستمر با گروهها و دانشکده های مرتبط دانشگاه های کشور و استفاده از ظرفیت آنها برای انجام طرح های کلان ملی

همکاری تخصصی  و مرتبط   در اجرای موفق نظام ایده ها و نیازها (نان)

استفاده از ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی و محققان پسا دکتری برای اجرای طرحهای کاربردی وتوسعه ای دارای بهره بردار بالقوه و بالفعل

توجه ویژه به تجاری سازی دستاوردهای علمی، تحقیقاتی، فناوری و نوآوری از طریق مراکز رشد و پارک های علم و فناوری

ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی آزمایشگاهی در قالب بسترها و شبکه های ملی

شناسایی و همکاری مؤثر با انجمن های علمی و دانشمندان و پژوهشگران در حوزه مأموریت های پژوهشگاه

     توفیق روزافزون جنابعالی را در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «مدظله ‌العالی»، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.

 دکتر مسعود اسفنده(۱۳۴۴ دزفول) دانش آموخته رشته مهندسی پلیمر، عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با مرتبه استاد تمام است و پیش از این  مسئولیت معاونت های اداری ،مالی و پژوهشی این پژوهشگاه را برعهده داشته است.

از دکتر اسفنده تاکنون سه عنوان کتاب و بیش از ۱۰۰ مقاله در مجلات معتبر علمی و پژوهشی در داخل و خارج از کشور منتشر شده است .

گفتنی است وزیر علوم در نامه جداگانه‌ای از خدمات  و زحمات دکتر مهدی نیکو منش  رئیس سابق پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در زمان تصدی مدیریت این پژوهشگاه قدردانی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.