سهم «ارزش افزوده» شهرداری‌های حوزه انتخابیه پرداخت شد

0 2

حسین حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار کرد: در سال گذشته از این محل ۱۵ میلیارد و ۷۳۹ میلیون تومان به همراه ۱۷ سری لباس آتش‌نشانی و تجهیزات حفاظت فردی به شهرداری‌های حوزه انتخابیه داده شد.

نماینده مردم جنوب فارس در مجلس شورای اسلامی مبالغ اختصاص یافته به شهرداری‌های لارستان را اینگونه تشریح کرد: ۴ میلیارد و ۵۵۲ میلیون تومان به شهرداری لار، یک میلیارد و ۳۰۱ میلیون تومان به شهرداری بنارویه، یک میلیارد و ۳۵ میلیون تومان به شهرداری لطیفی، ۸۸۸ میلیون تومان به شهرداری خور، ۸۸۵ میلیون تومان به شهرداری بیرم، ۸۶۹ میلیون تومان به شهرداری دهکویه و ۸۱۴ میلیون تومان به شهرداری عمادده اختصاص یافت.

وی در خصوص سایر شهرداری‌های حوزه انتخابیه نیز گفت: ۲ میلیارد و ۳۲۶ میلیون تومان به شهرداری خنج، ۳ میلیارد و ۲۸ میلیون تومان به شهرداری گراش، یک میلیارد و ۸۶۶ میلیون تومان به شهرداری اوز، ۹۳۷ میلیون تومان به شهرداری جویم، ۳۹۴ میلیون تومان به شهرداری محمله، ۸۴۸ میلیون تومان به شهرداری ارد و ۴۴۸ میلیون تومان به شهرداری کوره داده شد.

نماینده لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از وزیر کشور و روسای سازمان‌های مالیاتی و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال مبالغ بیشتری از این محل به حساب شهرداری‌های حوزه انتخابیه واریز شود.

حسین‌زاده تاکید کرد: بنده در پیگیری‌ها و مکاتباتی که داشتم خواستار اختصاص این بودجه به شهرداری‌ها شدم، اما میزان مبلغ اختصاص داده شده به هر شهرداری براساس شاخص‌های قانونی وزارت کشور است.

وی یادآور شد: طبق آیین‌نامه اجرایی بند الف ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، سازمان امور مالیاتی باید هر ماه ۱۰ درصد از سهم عوارض و جریمه‌های مربوط به آن قانون را پس از کسر کسورات قانونی به وزارت کشور و آن وزارتخانه براساس شاخص‌ها به شهرداری‌ها بدهد.

وی اضافه کرد: همچنین طبق ماده ۵۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، وزارت کشور می‌تواند ۲۰ درصد از سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از قانون مالیات بر ارزش افزوده را برای کمک و تامین ماشین‌آلات خدماتی و عمرانی شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت هزینه کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.