خدمات بنیاد به‌صورت الکترونیکی به ایثارگران ارائه می‌شود/واگذاری زمین به ایثارگران دو شهرستان استان خوزستان تکمیل شده است

0 0

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه در ادامه سفر استانی به خوزستان با نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان و امام‌جمعه اهواز دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: در سفرهای استانی میز خدمت رسیدگی و پاسخگویی به ایثارگران استان با حضور معاونان و مدیران ستادی برپا می‌شود و مواردی که ایثارگران احساس نیاز می‌کنند که برای حل آنها باید به مرکز مراجعه کنند مرتفع می‌شود.
وی افزود: در جریان سفرهای استانی مسائل مرتبط با جامعه ایثارگری مورد بررسی قرار می‌گیرد و علاوه بر این شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل می‌شود که رئیس این شورا در سطح ملی رئیس جمهور و در هر استانی استاندار است و بنیاد شهید و امور ایثارگران هم نقش دبیری این شورا را به عهده دارد. تشکیل این شورا به این دلیل است که مسائل مربوط به ایثارگران و فرهنگ ایثار و شهادت تنها به بنیاد مربوط نیست بلکه تمام دستگاه‌ها مسئولیت‌های مختلفی در قبال خانواده بزرگ ایثار و شهادت به عهده دارند.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران مراکز یا پروژه‌هایی دارد که نیاز به سرکشی دارند، تأکید کرد: در این سفرها بازدید از این پروژه‌ها انجام می‌شود ضمن اینکه در مورد خدمات‌رسانی به ایثارگران در استان‌ها ارزیابی کلی انجام شده و داده‌ها ثبت و ضبط می‌شود که چه اندازه مأموریت‌هایی که ابلاغ شده، اجرا شده است.
معاون رئیس‌جمهور با ایراد توضیحاتی درباره استفاده از خدمات الکترونیک در بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: خوشبختانه خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت الکترونیک ارائه می‌شود اما ۳۳ درصد از جامعه هدف تمایل دارند از خدمات الکترونیکی استفاده کنند و سایر عزیزان همچنان از خدمات حضوری بهره‌مند می‌شوند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره افرایش منابع مالی خدمات‌رسانی به ایثارگران، گفت: منابع بنیاد شهید در سال جاری نسبت به سال گذشته صد درصد افزایش داشته و بسیاری از حقوق‌های دریافتی نیز حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد رشد کرده است. به طور مثال حقوق پرداختی به والدین معظم شهدا در سال گذشته سه میلیون و پانصد هزار تومان بوده که امسال به پنج میلیون و ششصد هزار تومان افزایش یافته است.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی درباره جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران در خوزستان، گفت: در چهل سال گذشته در استان خوزستان تقریباً یک سوم واجدین شرایط خدمات واگذاری زمین دریافت کردند و هنوز دو سوم باقی‌مانده‌اند. جالب اینکه در همین استان دو شهرستان به‌صورت کامل زمین‌ها را به ایثارگران واجدین شرایط تحویل داده‌اند و این نشان می‌دهد مدیران تلاشگری در این دو شهرستان حضور داشتند.
وی در ادامه گفت: جامعه هدف بنیاد سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در قالب ۹۰۰ هزار خانوار است و بنیاد هر چه در توان و حوزه اختیار دارد برای خدمت‌رسانی به این خانواده‌ها که آبروی نظام هستند پای کار می‌آورد اما یک جاهایی نیاز به حضور سایر دستگاه‌ها وجود دارد.
معاون رئیس جمهور در پایان سخنان خود گفت: اخیراً دیدیم که هنوز جوانمردانی در جامعه برای روشن نگه داشتن مشعل اسلام و انقلاب اسلامی حضور دارند و به همین خاطر به لطف خدا جامعه هدف بنیاد در حال رشد است.
نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان و امام‌جمعه اهواز در این دیدار با تشکر از اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان، گفت: دیدارهای منظمی با ایثارگران در خوزستان صورت می‌گیرد و خوشبختانه نارضایتی خاصی از سوی این عزیزان برای خدمات‌رسانی ابراز نمی‌شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد با اشاره به برخی نیازهای خاص ایثارگران، گفت: اشتغال فرزندان ایثارگران از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود. ایثارگران ذخایر انقلاب اسلامی هستند و هر جایی مشکلی بروز کرده است در صحنه بوده‌اند.
انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.