اروپا شیپورچی و آلت دست آمریکا و اسرائیل شده است/ اروپایی ها از اقدام علیه سپاه پشیمان می شوند

0 8

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در دیدار با برخی فعالان اقتصادی، به اقدام پارلمان اروپا در صدور قطعنامه علیه ایران واکنش نشان داد. .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، وی در پاسخ به سوال اینکه چرا پارلمان اروپا دراین شرایط دست به اینکار زده است گفتند: هیچگاه اروپا تا این حد آلت دست آمریکا و صهیونیست ها نبوده است. رهبران کوتوله و ضعیف، ته مانده آبروی اروپا را به باد می دهند. آمریکا از یک طرف اروپا را روبروی روسیه قرار داده است و از سوی دیگر در غرب آسیا به عنوان شیپور چی از آنها استفاده می کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در این رابطه اظهار داشت: رهبران غربی از بایدن و مکرون تا شولتز، ظاهرا درک درستی از واقعیت های موجود بین المللی ندارند و مدام در حال بحران آفرینی جهانی هستند. یکی از عوامل بی ثباتی در اروپا و وقوع جنگ اوکراین همین رهبران غربی هستند که از واقعیت ها فاصله گرفته اند و تصور می کنند جهان فعلی همان جهان تحت سیطره کامل غرب است. آن ها باید این واقعیت را بپذیرند که غرب دیگر بلوک بلامنازع در تحولات و ترتیبات سیاسی-امنیتی و اقتصادی جهان نیست. 

رضایی ادامه داد: رهبران اروپایی با دنباله روی از آمریکا، در حال به خطر انداختن منافع خود و تهدید امنیت اروپا هستند. صدور قطعنامه علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که خط مقدم مقابله با ناامنی و تروریسم در منطقه بوده، چیزی جز قربانی کردن امنیت نیست. رهبران اروپایی اگر تصور می کنند می توانند با صدور قطعنامه، اعمال تحریم یا تروریستی خواندن سپاه، این نهاد مقتدر و امنیت آفرین را از معادلات منطقه ای و بین المللی حذف کنند، اشتباه می کنند. کما اینکه آمریکا در ۴۰ سال اخیر این برنامه و تلاش را داشت اما شکست خورد و اکنون می بینیم سپاه در اوج قدرت و عزت ملی و بین المللی است.

استاد دانشگاه امام حسین(ع) افزود: اروپایی ها اگر در سیاست های ضد ایرانی اخیر خود تجدیدنظر نکنند، حتما پشیمان می شوند. سرمایه گذاری آن ها روی تحولات داخلی ایران و ایجاد آشوب و اغتشاش شکست خورده و آن ها باید از این شکست درس بگیرند‌. تحریم، ایجاد آشوب داخلی، تهدید به حمله نظامی و تصویرسازی از ایران به عنوان یک تهدید، راهبرد مداوم غرب در برابر کشورمان بوده که نه تنها نتیجه ای برای آن ها نداشته، بلکه منجر به قدرتمند شدن ایران در همه ابعاد شده است.

وی در نهایت اظهار داشت: منشأ اصلی بحران های متعدد در اروپا رهبران آن ها هستند. دولت های اروپایی باید در روابط خود با دیگر ملت های جهان که آن ها را به جنگل تشبیه کرده اند، تجدیدنظر کنند. در رابطه با ایران نیز آن ها چاره ای جز پذیرش ایران به عنوان یک بازیگر مستقل منطقه ای و بین المللی ندارند و این اقدامات بیشتر برای انتقام و ناشی از خشم غربی ها از شکست پروژه اخیر براندازی و فروپاشی داخلی بوده است. آن ها به زودی متوجه اشتباه خود خواهند شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.