بانک‌ها باید با شرکت‌های دانش بنیان عجین شوند

0 6

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در مراسم افتتاحیه کارخانه هوشمند سازی و نوآوری امید بوم با تاکید بر اینکه ما باید ارزش واقعی دانش‌بنیان‌ها را متوجه شویم، گفت: در تمام دنیا، اقتصاد دانش‌بنیان‌ از کلیدهای توسعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی در مراسم افتتاحیه “کارخانه هوشمند سازی و نوآوری امیدبوم” با بیان اینکه وقتی در مورد اقتصاد حرف می‌زنیم، نمی‌شود بدون بانک به این مقوله فکر کرد، اظهار کرد: اینکه بخواهیم اقتصاد دانش بنیان رقم بخورد و بانک حضور نداشته باشد، اشتباه است. در دنیا نیز در کنار افکار و ایده‌ها نظام‌های مالی حضور دارند.

 
دهقانی با تاکید بر اینکه حوزه دانش بنیان، حوزه‌ای است که ارزش افزوده بسیار بالایی برای کشور ایجاد می‌کند، خاطرنشان کرد: دنیا، دنیای رقابت در دانش است و امروز علم قوت، قدرت، حاکمیت و فرمانروایی را رقم می‌زند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور با بیان اینکه ما، دولت و بانک‌ها باید ارزش‌ واقعی دانش‌بنیان‌ها را متوجه شویم، گفت: این شرکت‌‌ها می‌توانند با حرف جدید و ایده نو اقتصاد ایجاد کنند بر همین اساس قسمت عمده‌ای از اقتصاد کشورهای بزرگ دنیا نیز بر مبنای مالکیت فکری است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان در این رابطه عنوان کرد: بانک‌های کشور بزرگترین منابع مالی را مدیریت می‌کنند و باید این فضا را ایجاد کنیم که مشتریان، سرمایه‌گذران بانک‌ها و مردم درک کنند که سرمایه‌گذاری بر دانش، ارزش افزوده‌های قابل توجهی ایجاد می‌کند.

دهقانی در پایان یادآور شد: وظیفه ما در معاونت علمی و فناوری حمایت و پشتیبانی از ایده‌های اولیه برای رسیدن به محصولات جدید قابل ارائه است و بانک‌ها نیز باید با شرکت‌های دانش بنیان عجین شوند و در پتنت‌ها و شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کنند. به امید روزی که ابر شرکت‌های تولید کننده فناوری و ارزش برای کشور داشته باشیم.

همچنین در این مراسم،محمد محسن صدر مدیر عامل شرکت امید بوم گفت: ما اکوسیستمی ایجاد کرده‌ایم که زمینه‌های مختلفی که شرکت‌ها برای توسعه نیاز دارند به آنها ارائه دهیم. ما با معاونت علمی ،فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری توافق کرده‌ایم که مرجعیت هوشمندسازی را داشته باشیم و به جوانان کشور کمک کنیم.

در پایان این مراسم استارتاپ و فناوران برتر طرح جهش هوشمندسازی تقدیر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.