دهقانی: گیاهان دارویی مساله ای پراهمیت در سطح کشور است

0 5

نخستین شورای ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور دکتر روح الله دهقانی، رئیس و جمعی از مسئولین شورای ستاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت ویژه ی گیاهان دارویی و طب سنتی گفت: این موضوع سال‌هاست به صورت خاص توسط شخص رهبر انقلاب  پی گیری شده و به عنوان یک موضوع فرهنگی، درمانی و اقتصادی شامل ابعاد مختلفی است.

وی افزود : ما برای جبران عقب ماندگی های موجود در مورد اجرای قانون در بازه‌ی زمانی سه ساله ای که داریم کاملا جدی هستیم و از همه ی ابزار ها و توانمندی‌های مادی و معنوی برای پیگیری‌های جدی در این حوزه استفاده می‌کنیم.

رئیس ستاد با اشاره به اهداف بلند مدت صنعت گیاهان دارویی که نیازمند برنامه ریزی بلند مدت است با ارائه ی پیشنهادی ادامه داد: تولید گیاهان دارویی و ارزش اقتصادی آن ها باید تبدیل به یک چارچوب با بعد عملیاتی مشخص و هر کدام از کار ها توسط دستگاه مربوطه پی گیری شود . لذا جلسات بعدی باید در سه ماه آینده به سرعت شکل بگیرد،  تا برنامه های مورد نظر مصوب و به عنوان برنامه های مصوب شورای ملی پی گیری شود .

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به یک سری برنامه های کلان بین دستگاهی گفت: چند اقدام دارای اهمیت از جمله تاسیس پالایشگاه گیاهان دارویی باید برای اجرا از سوی معاونت علمی با همکاری دستگاه های اجرایی ارائه گردد.

همچنین در این نشست سیف سهندی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی به معرفی فعالیت های ستاد پرداخت و اعضای شورا نیز نظرات و پیشنهاداتی خود را برای بهبود و توسعه حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی به معاون رئیس جمهور اراده دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.