دیدار خانم دکتر بثینه شعبان مشاور ارشد رئیس جمهور سوریه با دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه

0 4

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار خانم بثینه شعبان مشاور ارشد رئیس جمهور سوریه با ایشان، روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه را مناسباتی راهبردی و دارای ابعاد مختلف دانست که با خواست مقامات عالیه دو کشور در مسیر ارتقای هرچه بیشتر در حوزه‌های مختلف در حال پیشرفت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکترحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار خانم بثینه شعبان مشاور ارشد رئیس جمهور سوریه با ایشان، روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه را مناسباتی راهبردی و دارای ابعاد مختلف دانست که با خواست مقامات عالیه دو کشور در مسیر ارتقای هرچه بیشتر در حوزه‌های مختلف در حال پیشرفت است.

خانم بثینه شعبان مشاور ارشد رئیس جمهور سوریه نیز که در راس هیئتی برای مشارکت در اولین کنگره زنان تاثیر گذار به کشورمان سفر کرده است، در این دیدار روابط فیمابین دو کشور را ممتاز دانست و توجه به حوزه‌های مختلف روابط خصوصا در ابعاد فرهنگی و همکاری‌ها در حوزه بانوان بین دو کشور را با اهمیت ذکر کرد.

مشاور ارشد رئیس جمهور سوریه با ارزیابی مثبت از برگزاری موفق کنگره زنان تاثیر گذار در کشورمان، از ابتکار جمهوری اسلامی ایران در این زمینه قدردانی و پیشرفتهای کشورمان در حوزه زنان را ستود.

در این دیدار علاوه بر تبادل نظر در زمینه آخرین تحولات روابط دو کشور در حوزه مناسبات دو جانبه، اوضاع در منطقه و همکاریها بین کشورهای همسایه مورد گفتگو قرار گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.