رشد ۲۶۰ درصدی حجم رواناب‌ها در استان بوشهر

0 3

رشد ۲۶۰ درصدی حجم رواناب‌ها در استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالحسین گرشاسبی مدیرکل آبخیزداری و منابع طبیعی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به بارندگی‌های سه سامانه بارشی هفته گذشته اظهار داشت: این بارندگی‌ها باعث شد تا سازه‌های آبخیزداری در این استان ۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب آبگیری کنند.

وی با بیان اینکه در سامانه بارشی ۲۱ دی ماه ۸۵ درصد از سازه های آبخیزداری استان بوشهر معادل ۲۸.۸ میلیون مترمکعب آبگیری شدند گفت: همچنین در بارندگی روز ۲۵ دی ماه نیز بیش از ۵۹ درصد از سطح استان بوشهر تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار گرفت و سازه‌های آبخیز توانستند ۲۱.۷ میلیون مترمکعب آب استحصال کنند.

مدیرکل آبخیزداری و منابع طبیعی استان بوشهر با بیان اینکه سامانه ۲۷ دی ماه ۹۷ درصد از سطح استان بوشهر را تحت تاثیر بارش‌ها قرار   داد ابراز داشت: سازه‌های آبخیزداری در این استان ۲۱ میلیون مترمکعب آبگیری کردند.

گرشاسبی با بیان اینکه در سامانه‌های بارشی هیچ سیل مخربی گزارش نشد اظهار داشت: سازه‌های آبخیزداری افزون بر استحصال آب نقشی مهم در کنترل و کاهش خسارت ناشی از سیلاب داشته‌اند؛ در زمان حاضر۸۶۲ سازه آبخیزداری و سیستم‌های بخش سیلابی در سطح ۱۵۴ هزار هکتار به صورت بیولوژیک و بیومکانیک در استان بوشهر اجرا شده که ظرفیت کنترل و استحصال حدود ۳۵ میلیون مترمکعب رواناب را دارند.

وی ادامه داد: حجم رواناب سال جاری یکهزار و ۱۸۷ میلیون مترمکعب است که نسبت به ۴۵۲ میلیون مترمکعب روان آب سال گذشته ۲۶۰ درصد رشد داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.