«نایسر» سنندج صاحب سینما شد/ افزایش سالن‌های سینمایی کردستان به ۱۶ سالن

0 7

«نایسر» سنندج صاحب سینما شد/ افزایش سالن‌های سینمایی کردستان به 16 سالن

امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: در راستای برنامه‌های محوری حوزه هنری در خصوص توجه به مناطق کم برخوردار و با همکاری مؤسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز، معاونت مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه وشهرسازی استان و مساعدت استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان عملیات ساخت دو سالن سینمایی مجهز به امکانات روز در نایسر به مرحله بهره‌برداری رسید.

وی افزود: در این پروژه که از ابتدای سال‌جاری عملیات اجرایی آن آغاز شد دو سالن سینمایی با تجهیزات و امکانات روز سینمایی از جمله سیستم صوت و تصویر حرفه‌ای و پرجکش لیزری در سرای محله نایسر در مدت زمان کمتر از یکسال تکمیل و آماده بهره‌برداری است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در خصوص زمان آغاز فعالیت این دوسالن گفت: با هماهنگی به عمل آمده در ایام مبارک دهه فجر با حضور مسئولین استانی و کشوری پخش فیلم در این دوسالن آغاز خواهد شد و همشهریان عزیز در نایسر از امکانات این دوسالن بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: با شروع فعالیت این دو سالن سینمایی تعداد سالن‌های سینمایی حوزه هنری در استان کردستان به ۱۵ سالن با ظرفیت یک هزار و ۸۶۷ صندلی ارتقاء پیدا کرده و سرانه صندلی سینمایی در استان نیز به دو هزار و ۲۰۳ صندلی خواهد رسید.

رئیس حوزه هنری استان کردستان توسعه زیرساخت‌های فرهنگی وهنری را به عنوان یک ضرورت مهم در استان قلمداد و تصریح کرد: با گسترش و توسعه این زیرساخت‌ها علی‌الخصوص در مناطق کم برخوردار استان ضمن تقسیم عادلانه امکانات و ارتقاء شاخص‌های فرهنگی و هنری، بستر اصلی توسعه همه جانبه در استان فراهم می‌شود.

مرادی با قدردانی از رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی ‌کشور، معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی حوزه هنری، مدیرعامل موسسه فرهنگی وتبلیغاتی ‌بهمن سبز، نماینده ولی فقیه و استاندار کردستان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، مدیرکل راه وشهرسازی و معاون مسکن و بازآفرینی شهری استان در مساعدت و همراهی در ساخت این پروژه فرهنگی و هنری آمادگی حوزه هنری در زمینه ایجاد زیرساخت‌های سینمایی در دیگر شهرستان‌های استان را اعلام کرد.

وی اعلام کرد: هم اکنون پردیس سینمایی بهمن سنندج با ۷ سالن سینمایی و ۹۱۸ صندلی، پردیس سینمایی مهر سقز با سه سالن سینمایی و۴۸۹ صندلی و پردیس سینمایی آزادی بیجار با ۳۳۸ صندلی زیر مجموعه حوزه هنری استان و سینما کردستان مریوان با ۳۳۶ صندلی در استان کردستان فعال است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.