پرداخت ۱۰۸میلیارد تومان تسهیلات به فعالان حوزه خرما

0 22

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در سال گذشته ۱۰۸ میلیارد تومان تسهیلات به فعالان حوزه خرما در بوشهر پرداخت شد که ۱۰۰ میلیارد تومان آن در حوزه بسته بندی و هشت میلیارد تومان در زمینه تولید خرما بوده است.

به گزارش شادا، سید محمدهادی سبحانیان معاون سیاستگذاری اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با سفر به استان بوشهر از نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته و طرح‌های اقتصادی استان که از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ استفاده کرده اند بازدید کرد.

وی در افتتاحیه همایش ملی خرما، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ در استان بوشهر ٧۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۴۵۴ طرح با بیش از یکهزار ۳۰۰ تعهد اشتغال پرداخت شده است.سبحانیان افزود: در سال گذشته ۱۰۸ میلیارد تومان تسهیلات به فعالان حوزه خرما در بوشهر پرداخت شد که ۱۰۰ میلیارد تومان آن در حوزه بسته بندی و هشت میلیارد تومان در زمینه تولید خرما بوده است.

معاون وزیر اقتصاد پس از این همایش به همراه صیامی مدیر کل دفتر مدل سازی و هیات همراه و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر، از چهار طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی استان که در سال جاری برای تکمیل فرایند ساخت و تامین سرمایه درگردش از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه استفاده کردند، بازدید و با سرمایه گذاران به گفت و گو پرداخت.

معاون سیاستگذاری وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین روز پنجشنبه از ۴ طرح شرکت‌های ارکان شیمی (تولید کننده ۳۰ درصد از کود شیمیایی تولیدی کشور)، جی لیان جی (تولید کننده ورق های پلی استر)، مروارید صید (تولید کننده خوراک آبزیان) و هتل ۴ ستاره خورشید بازدید و از نزدیک بر روند پیشرفت طرح ها نظارت کرد.

سبحانیان همچنین با توجه درخواست‌های مدیران استان بوشهر مبنی بر اختصاص انبارهای مناسب برای اموال تملیکی این استان، از انبارهای موجود اداره کل اموال تملیکی استان بازدید و در خصوص طرح ها و پیشنهادات مدیران استانی در این زمینه به تبادل نظر و ارائه مشورت پرداخت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.