بیجار و دهگلان رکورددار سردترین نقطه کشور در شبانه‌روز گذشته

0 5
بیجار و دهگلان رکورددار سردترین نقطه کشور در شبانه‌روز گذشته

علی پناهی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با بیان اینکه ایستگاه بابارشانی بیجار با ثبت دمای منفی ۲۶ درجه سردترین نقطه کشور در شبانه روز گذشته اعلام شد، اظهار داشت: شهر دهگلان نیز با دمای نزدیک به ۲۵.۵ درجه در رده دوم مناطق سرد کشور ثبت شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی کردستان اضافه کرد: در مدت مذکور قاملو با دمای منفی ۲۵ درجه و هزار کانیان با منفی ۲۲ درجه، قروه و دیواندره با منفی ۲۱ درجه از جمله سردترین مناطق استان گزارش شد.

وی اعلام کرد: دمای شهر بیجار ۱۹ درجه، زرینه منفی ۱۷ درجه، موچش منفی ۱۶ درجه، یاسوکند منفی ۱۵ درجه، کامیاران منفی ۱۴ درجه بوده است.

پناهی یادآور شد: در مدت مذکور دمای شهر سنندج بین منفی یک و منفی ۱۳ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی کردستان گفت: از امروز شنبه تا روز چهارشنبه جو استان پایدار بوده و بغیر از رشد موضعی ابر، وزش باد ملایم و در بعضی از ساعات مه و غبار ناشی از افزایش آلاینده‌های جوی (بخصوص در شهر‌های بزرگ استان) پدیده دیگری نخواهیم داشت.

پناهی افزود: از لحاظ دمایی نیز تا آخر هفته میانگین دمای شبانه‌روزی تغییرات چندانی نداشته و با نوسان ۲ تا ۳ درجه در همین محدوه باقی خواهد ماند و همچنان یخبندان شبانه و صبحگاهی شدیدی بر سطح منطقه حاکم خواهد بود.

 وی در پایان گفت: در هفته آینده شاهد ورود سامانه جدیدی به سطح استان خواهیم بود که جزئیات آن در روز‌های آتی اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.