وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اوکراین می‌رود

0 4
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اوکراین می‌رود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ایلی کوهن»، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در گفتگو با «دمیترو کولبا»،  همتای اوکراینی‌اش دعوت رسمی او را برای سفر به اوکراین پذیرفت.

به نوشته پایگاه «میامی هرالد»، ایلی کوهن با سفر به اوکراین تبدیل به اولین مقام رده بالای دولت رژیم صهیونیستی که از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه گذشته به این کشور سفر می‌کند خواهد شد. زمان دقیق انجام این سفر مشخص نشده است.

همچنین وزیرخارجه رژیم صهیونیستی  طی تماس تلفنی با دمیترو کولبا از آغاز مجدد فعالیت‌های کامل سفارت تل‌آویو در کی‌یف خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «آی۲۴»، کوهن همچنین در تماسش با کولبا قول داده فعالیت سفارت رژیم صهیونیستی در کی‌یف را در عرض ۶۰ روز آینده از سر بگیرد.

همچنین وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به همتای اوکراینی‌اش قول داد، تل‌آویو، کمک‌های بشردوستانه به کی‌یف را با تمرکز بر بازسازی زیرساخت‌های انرژی اوکراین ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اوایل ماه جاری میلادی با انجام یک گفتگوی تلفنی با «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه باعث خشم کی‌یف شد. کوهن در سخنرانی هنگام شروع به کارش در این سمت گفت، مقامات دولت جدید رژیم صهیونیستی کمتر در انظار عمومی درباره جنگ در اوکراین صحبت خواهند کرد.

رژیم صهیونیستی تا کنون از تسلیح اوکراین به دلیل ناخرسند ساختن روسیه، بازیگر پیشرو در سوریه، خودداری کرده است.

این در حالی است که عدم برقراری تماسی تلفنی بین وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و اوکراین در هفته‌های گذشته موجب انتقاد و اعتراض تل‌آویو شده بود؛ اعتراضی که موجب شد تا رسانه‌های عبری از آن به عنوان چالش در روابط کابینه «بنیامین نتانیاهو» با پرونده اوکراین یاد کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.