اجرای ۵۷۰ طرح اشتغالزایی در هرمزگان در یکسال اخیر

0 4

اجرای 570 طرح اشتغالزایی در هرمزگان در یکسال اخیر

مجتبی رحیمی مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی استان هرمزگان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس در خصوص حمایت از عرصه کارآفرینی و اشتغالزایی گفت: مسئله بیکاری و حمایت از معیشت مردم در اولویت برنامه تمام مسئولین قرار گیرد و همه دستگاهها در کنار هم باید ظرفیتها را به میدان بیاورند و مسیر شروع فعالیت یک کارآفرین را ساده تسهیل و روان سازند.

وی با بیان این باید از بروکراسی ها و موانع بی مورد خودداری کرد، عنوان داشت: مردم امروز اگر حمایت شوند خودشان می توانند از مشکلات احتمالی در مسیر تولید وعرصه مورد نظر خود عبور کنند این شرایطی است که از حداقلهای حمایتی مانند تسهیلات و مجوزها بهره مند شوند.

مجتبی رحیمی در خصوص عملکرد بسیج سازندگی در یکسال اخیر در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارآفرینی و اشتغالزایی افزود: بسیج سازندگی با منابعی که در قالب تسهیلات قرض الحسنه در اختیار داشت با ۳۲ میلیارد تومان بیش از ۵۷۰ طرح اشتغالزایی را با پرداخت تسهیلات حمایت و به کمک کارآفرینان مردمی برای حداقل ۱۲۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۷ که صندوقهای قرض الحسنه توسط بسیج سازندگی در استان هرمزگان راه اندازی شد بیش از ۶۰۰ صندوق در مناطق روستایی و شهری ایجاد که با مدیریت و محوریت مردم اداره می‌شوند و توانسته اند بیش از ۴هزار فرصت شغلی با کمک آورده های مالی مردم با هدف پایدار سازی و توسعه مشاغل خانگی ایجاد نمایند که کمک به تقویت معیشت خانواده ها و محرومیت زدایی نموده است.

مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی هرمزگان در پایان افزود: در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ فعالیتهای بسیج سازندگی در زمینه اشتغالزایی ادامه خواهد داشت وبیش از ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در اختیار دارد که در حمایت از اشتغالزایی به افرادی که شرایط دریافت تسهیلات را دارند پرداخت خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.