اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای آموزش‌ مدیریت تجمعات انبوه

0 17

رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با مدیر منطقه‌ای فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر در منطقه منا گفت: هلال‌احمر ابران آمادگی دارد تا علاوه بر تولیدات دارویی، درمانی و نساجی، آموزش مباحث مربوط به مدیریت تجمعات انبوه را در سطح بین‌المللی در مراکز آموزشی خود ارائه دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند که برای شرکت در اجلاس منطقه‌ای فدراسیون در خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) به لبنان سفر کرده، در بدو ورود با حسام الشرقاوی مدیر دفتر فدراسیون در این منطقه دیدار کرد.

کولیوند در این دیدار با اشاره به همکاری‌های نزدیک و پیوسته هلال‌احمر ایران با فدراسیون تاکید کرد: هلال‌احمر ایران با تمام توان در کنار فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است.

تحریم‌های آمریکا خدمات بشردوستانه هلال‌احمر را محدود کرده است

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه این دیدار گفت: به دلیل اعمال تحریم‌های آمریکا، انتقال وجوه مالی برای ارائه خدمات بشردوستانه، واردات مواد اولیه دارویی و تجهیزات و فناوری به‌روز از سوی جمعیت هلال احمر ایران با مشکلات فراوانی مواجه شده است.

کولیوند ضمن قدردانی از حمایتهای دفتر منطقۀ فدراسیون برای تسهیل خرید ۳۰۰ دستگاه آمبولانس و ۶۰۰ خودروی عملیاتی به منظور تقویت توانمندیهای جمعیت هلال احمر ایران در بخش لجستیک افزود: همکاری هلال‌احمر ایران با فدراسیون علاوه بر تبادل تجربیات، در سطح انتقال تجهیزات پزشکی، دارویی و درمانی و نساجی هلال‌احمر ایران است و مقرر شده که مراکز تولیدات هلال‌احمر کشورمان به مقر لجستیک فدراسیون صلیب سرخ در منطقه با کمترین حاشیه سود کمک کند.

رئیس جمعیت هلال احمر توضیح داد: هدف ما این است که با قرار دادن این امکانات در اختیار فدراسیون، آنها بتوانند در مواقع بروز بحران به مردم سایر کشورها کمک کنند.

کولیوند افزود: هلال‌احمر ایران آمادگی دارد تا از ظرفیت مراکز آموزشی جمعیت در داخل کشور برای آموزش مباحث مربوط به مدیریت تجمعات انبوه بویژه در اربعین حسینی؛ بزرگترین اجتماع شیعیان استفاده کند.

وی همچنین از الشرقاوی دعوت کرد تا در کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین ۱۴۰۲ که با حضور رهبران جمعیت‌های  ملی در ایران برگزار می‌شود، شرکت کند. همچنین با حمایت‌های قاطعی که دفتر فدراسیون از برگزاری این کنگره داشته در مراسم بزرگ و با شکوه اربعین حسینی شرکت کند.

فدراسیون آماده توسعه روابط با هلال‌احمر ایران است

حسام الشرقاوی نیز در این دیدار ضمن اشاره به این موضوع که جمعیت هلال احمر ایران یکی از قدرتمندترین جمعیت‌های ملی منطقه و عضو فعال و برجسته فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر است، گفت: حضور دکتر کولیوند در نشست مشورتی روسای جمعیت‌های ملی منطقه فرصتی مغتنم است.

الشرقاوی در ادامه ضمن تشکر از حمایت‌های جمعیت ایران به عنوان یک جمعیت قدرتمند و پیشرو توضیح داد: دفتر منطقه‌ای فدراسیون بین‌المللی در خاورمیانه و شمال آفریقا در راستای پیشبرد اهداف نهضت و حمایت از جمعیت هلال احمر ایران در راستای حمایت از نیازمندان، خواستار تقویت روابط و آماده هر نوع همکاری است.

گفتنی است؛ نشست مشورتی روسای جمعیتهای ملی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، ۲۴ و ۲۵ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی (برابر با ۴ و ۵ بهمن‌ماه سال جاری) با هدف برجسته کردن اولویت‌های بشردوستانه، چالش‌های کلیدی و علاوه بر آن، مشارکت و پاسخگویی به بحران‌های اقلیمی در شهر بیروت کشور لبنان برگزار می‌شود.

در این نشست دکتر سعیدی، معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه، حجت‌الاسلام والمسلمین امرودی؛ مشاور وزیر امور خارجه در امور فرهنگی و دکتر حسن اسفندیار، نماینده جمعیت در دفتر منطقه‌ای مِنا، رئیس جمعیت هلال احمر را همراهی می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.