برگزاری آیین بزرگداشت حمید حسام با حضور وزیر ارشاد

0 4

برگزاری آیین بزرگداشت حمید حسام با حضور وزیر ارشاد

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مسعود ویژه بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نکوداشت حمید حسام نویسنده حوزه دفاع مقدس، چهره ماندگار انقلاب اسلامی و دارنده سه تقریظ از مقام معظم رهبری برگزار می‌شود اظهار کرد: سخنران این آیین محمدمهدی اسماعیلی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است و محسن مومنی‌شریف؛ رئیس سابق حوزه هنری در این برنامه حضور خواهد داشت.

وی بیان کرد: نکوداشت چهره‌های شاخص ادبیات دفاع مقدس و بزرگانی مانند استاد «حمید حسام» سبب می‌شود اندیشه‌ها، آرمان‌ها و آثار ماندگار آنها به نسل جوان منتقل شده و به عنوان الگو به این نسل معرفی شوند و هدف اصلی از برگزاری این برنامه هم معرفی شخصیت استاد حسام و آثار ایشان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به اینکه «حمید حسام» از زمان دفاع مقدس تاکنون دیده‌بانی موفق در این حوزه بوده است خاطرنشان کرد: این دیده‌بان هوشیار انقلاب اسلامی، تنها نویسنده‌ای است که موفق به دریافت سه تقریظ از مقام معظم رهبری شده است.

وی ادامه داد: این نویسنده همدانی به بازنویسی خاطرات شهیدان عشق می‌ورزد و قصه‌های پرفراز و نشیب آنها از جنگ تحمیلی را با قلم نابش ماندگار کرده است.

ویژه یادآور شد: این برنامه با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی و هنری استان ساعت ۹:۳۰ جمعه ۷ بهمن‌ماه با حضور چهره‌های شاخص ادبیات پایداری، خانواده‌های معظم شهدا و اهالی فرهنگ و ادب در مجتمع فرهنگی، هنری بوعلی‌سینا واقع در بلوار آیت‌الله شهید مفتح برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.