فرهادی: باید ازتحریم‌ناپذیری روابط تجاری در اوراسیا به نفع منافع ملی بهره برد

0 12
فرهادی: باید ازتحریم‌ناپذیری روابط تجاری در اوراسیا به نفع منافع ملی بهره برد

به گزارش خبرگزایر فارس از بندرانزلی، عیسی فرهادی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی امروز از ظرفیت‌ها و امکانات موجود در اداره کل بنادر و دریانوردی استان در مجتمع بندری انزلی و حوزه نظارت گمرکات استان بازدید و در گفت‌وگو با مدیران این ۲ نهاد بر لزوم افزایش همکاری‌های چندجانبه برای تبدیل شدن به هاب ترانزیتی و صادراتی کشورهای حاشیه دریای خزر، به ویژه اتحادیه اقتصادی اوراسیا تأکید کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این دیدارها با ارائه تحلیلی از وضعیت پیش روی اقتصاد ملی در عرصه‌های بین‌المللی که در کنار زیرساخت‌های ایجاد شده در سال‌های اخیر، زمینه افزایش توجه به اهمیت بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در استان گیلان و دریای خزر شده، گفت: باید از فرصت روابط خوب سیاسی ایران با کشورهای روسیه و چین و تحریم‌ناپذیری روابط تجاری در دریای خزر و اوراسیا به نفع منافع ملی بهره برد.

به گفته فرهادی، بنادر و گمرکات موجود در منطقه آزادانزلی، ظرفیت‌های مکمل و همراه یکدیگر جهت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های حمل و نقل کالایی موجود و عبوری از دریای خزر محسوب می‌شوند که باید از مزیت‌های قانونی و حاکمیتی موجود در منطقه آزاد انزلی جهت بالفعل نمودن تمامی مزیت‌های موجود در استان استفاده کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان نیز در این دیدار، طی گزارشی از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود و روند توسعه‌ای پیش رو در بندرانزلی، ایجاد ظرفیت‌های جدید احداث کارخانه‌های ساخت کشتی‌های تجاری و گردشگری به منظور تکمیل حلقه‌های مختلف صنعت کشتی‌سازی در استان گیلان. را از مهمترین بخش‌های زیرساختی ایجاد شده اعلام کرد.

حسین یونسی با بیان اینکه با همکاری میان ۲ بندرانزلی و کاسپین می‌توان گام‌های بلندی جهت هم افزایی در مسیر مدیریت کالاهای ترانزیتی، وارداتی، صادراتی برداشت، گفت: اساساً بنادر انزلی و کاسپین مکمل یکدیگر می‌باشند و ما در راستای اعمال و بهره‌برداری از مزیت‌های قانونی منطقه آزاد انزلی، خود را متعهد به همکاری در جهت منافع ملی می‌دانیم.

ناظر گمرکات گیلان نیز با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های این سازمان جهت تسهیل و توسعه ترانزیت و صادرات کالا از طریق گمرکات استان، بر عزم راسخ حوزه نظارت گمرکات جهت حمایت از فرآیندهای تسهیل و گسترش همکاری‌های کشورمان در حوزه اتحادیه اقتصادی اوراسیا و تأمین کالاهای اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی تأکید کرد.

صادق برزگر با اشاره به سفر هیأت تجاری روس به ریاست دستیار ویژه پوتین رییس‌جمهور این کشور، عزم جدی روس‌ها برای توسعه مبادلات تجاری از مسیر کاسپین را فرصتی برای کشور و گیلان عنوان کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.