نشست مشورتی روسای جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا آغاز شد

0 3

نشست مشورتی روسای جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) با حضور دکتر کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر، سعیدی، معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه و الشرقاوی، مدیر دفتر منطقۀ فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از جمعیت هلال احمر؛ در اولین روز برگزاری نشست، جمعیت‌های ملی منطقه منا نسبت به ارائه اطلاعات به روز از فعالیت‌های خود اقدام کرده و به موفقیت‌ها و چالش‌های کنونی پیش‌رو منطقه اشاره کردند. 

کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در این نشست به ارائه گزارش اقدامات، چالش ها و درس آموخته‌ها می‌پردازد.

این نشست، با هدف برجسته کردن اولویت‌های بشردوستانه، چالش‌های کلیدی و علاوه بر آن، مشارکت و پاسخگویی به بحران‌های اقلیمی در شهر بیروت کشور لبنان در حال برگزاری است.

گفتنی است؛ بیان اولویت‌های مهم بشردوستانه در کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا)، شناخت حوزه‌های جدید همکاری بین جمعیت‌های ملی و سایر فعالان بشردوستانه، کمک به بیست و هشتمین کنفرانس تغییرات اقلیمی نیز در سال ۲۰۲۳ در امارات متحده عربی، بازنگری بهترین روش‌ها، رویکردهای ابتکاری و راه‌حل‌های پیشنهادی منطقه منا برای رسیدگی به چالش‌های تغییرات اقلیمی، تبادل اطلاعات پیرامون تاب‌آوری بیشتر در بحران‌های طولانی‌مدت پناهندگان و آوارگان، حمایت از تامین منابع برای رفع چالش‌های بشردوستانه از جمله سایر اهداف برگزاری این نشست است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.