هر آنچه باید درباره برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی هلال احمر بدانید

0 3

در این خبر پاسخ مدیرکل آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر به ۱۳۸ سوال امدادگران، نجات گران، مدرسین و داوطلبان هلال احمر درباره برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی هلال احمر را می خوانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مدیرکل آموزش‌های تخصصی، توانمندسازی و مه‍ارت‌افزایی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر به ۱۳۸ سوال امدادگران، نجات گران، مدرسین و داوطلبان هلال احمر درباره برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی هلال احمر که توسط این معاونت برگزار می‌شود، پاسخ داد.

در ادامه پاسخ به پرتکرارترین این سوالات را می خوانید:

سوال: چرا در برخی استان‌ها ایاب ذهاب به مربیان  تعلق نمیگیرد؟ 

عبدالله زاده: برای تمامی مربیان ‌در کنار حق‌ التدریس هزینه ایاب ذهاب هم  ‌در نظر گرفته شده است.

سوال: چرا گواهینامه  دوره‌های تخصصی با تاخیر صادر میشود؟

عبدالله زاده: تمام تلاش ما این  است که ‌بعد از اتمام  هر دوره گواهینامه  ها در فاصله چند روز صادر شود و‌ اگر‌ فراگیران در سنوات  گذشته  گواهینامه دوره دریافت نکردند میتوانند با اداره  تخصصی مربوطه مراجعه کنند.

سوال: تمامی‌گواهینامه‌ها آموزشی تخصصی هلال احمر معتبر هستند؟

عبدالله زاده: تمامی‌ گواهینامه‌های آموزشی هلال احمر معتبر و‌ قابل استفاده در هر ارگانی است. تایید اعتبار گواهینامه‌های تخصصی بر عهده مدیر عامل استان، مربیگری  بر عهده ستاد و‌ گواهینامه‌های ضمن خدمت در سامانه آذرخش بارگزاری خواهد شد.

سوال: تکلیف افرادی که مدرک مربیگری خود را بعد از اتمام اعتبار دریافت می‌کنند چیست؟

عبدالله زاده: به هیچ  وجه تاریخ  اعتبار مدارک ‌به اتمام  نمیرسد، بعد از گذشت دوسال دوره‌های باز آموزی برگزار میشود  و مدرک مربی گری باتوجه به نامه معرفی استان‌ها به دائمی تبدیل خواهدشد.‌ برنامه ما در سال ۱۴۰۲ این است که سامانه دوره‌های تخصصی  و آپلود مدارک راه اندازی  شود.

سوال: چرا منابع آموزشی استان‌ها با یکدیگر تفاوت دارد؟

عبدالله زاده: تلاش ما این است در سال ۱۴۰۲ از دوره مقدماتی امداد و نجات شروع و یک اقدامی در راستای یکسان سازی منابع برای استان‌ها داشته باشیم  و از یک منبع مشترک و جامع در کل کشور برخوردار باشیم.

سوال: دلیل عدم صدور کارت  شناسایی مربیان برای برخی از مربیان چیست؟

عبدالله زاده: مرحله اول صدور کارت های شناسایی انجام  شده است و‌ مرحله دوم شامل  آن دسته از مربیانی است که  نواقصی در مدارک‌ ارسالی داشتند با این وجود در اولین  فرصت  این موضوع پیگیری خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.