پوستر دومین جشنواره مولودی‌خوانی نبوی در سنندج رونمایی شد

0 2

پوستر دومین جشنواره مولودی‌خوانی نبوی در سنندج رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، علی‌اکبر امیری معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، در مراسم رونمایی از پوستر دومین جشنواره «مولودی خوانی نبوی» اظهار کرد: این جشنواره به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج و با همکاری مؤسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آیین اختتامیه دومین جشنواره مولودی خوانی نبوی ۲۶ بهمن ماه سال جاری در دانشگاه آزاد اسلامی سنندج برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج عنوان کرد: این جشنواره از سری برنامه های امامت و مهدویت و به دنبال گفتمان سازی هرچه بیشتر امامت و مهدویت است.

امیری گفت: انتظار ظهور نیازمند شناساندن فرهنگ امامت و مهدویت است که این مهم با بهره گیری از ظرفیت‌های هنری و فرهنگی است.

وی تصریح کرد: این مهم به صورت برنامه ریزی شده با استفاده از ظرفیت‌های بالاقوه و بالفعل دنبال می‌شود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج افزود: با توجه به شرایط بومی و ظرفیت‌های هر استانی این مهم  در قالب برنامه های مختلف علمی، فرهنگی، فیزیکی و دیجیتالی دنبال می‌شود.

امیری با بیان اینکه این جشنواره براساس برنامه ریزی های صورت گرفته از  ۱۳ رجب تا نیمه شعبان معظم در کشور ادامه دارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته اولین دوره این جشنواره با استقبال بسیار خوب و در سطح کیفی مطلوبی برگزار شد امسال به مناسبت معبث با سعادت حضرت پیامبر این جشنواره در ۲۶ بهمن  ماه در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

ضرورت استفاده از ظرفیت هنر در تبیین ارزش‌های دینی

حجت الاسلام علی فرج الله مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان کردستان هم در ادامه این جلسه با بیان اینکه ماه رجب ماه نیاش است، اظهار کرد: در سیره انبیا و اولیای الهی داریم که با شروع ماه رجب سبک زندگی خود را عوض و زمان بیشتری را برای نیایش و عبادت در نظر می‌گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: این ایام روزهای ارزشمندی برای عبادت الهی است، امیدواریم خداوند توان درک بیشتر فیوضات این ایام را عنایت بفرماید.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کردستان تصریح کرد: مدح پیامبر مکرم اسلام فقط از ناحیه خداوند تبارک و تعالی است و تا ما کسی را نشناسیم قطعا نمی‌توانیم خوبی.های او را بشناسیم.

وی با بیان اینکه هنر زبان گویایی است برای رساندن پیام به مخاطبان با همه سلایق مختلف است، گفت: اگر این ظرفیت را کنار بگذاریم از جامعه عقب خواهیم ماند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان کردستان اضافه کرد: امروز در دنیا به زبان هنر روی آورده و پیام خود را به مخاطب انتقال می دهند.

حجت الاسلام فرج الله عنوان کرد: هنرمندان سرزمین ما از برجستگان روزگار و کل بشریت هستند و به واقعیت هنر نزد ایرانیان است و بس و باید از ظرفیت غنی که در این حوزه داریم کمال استفاده را داشته باشیم.

وی افزود: باید از زبان هنر برای رسیدن به اهداف عالی و توصیف پیامبر مکرم اسلام بهره گرفت و دانشگاه آزاد دنبال تحقق این مهم است.

وی با بیان اینکه دومین جشنواره مولودی‌خوانی نبوی نیز با همین هدف برگزار می‌شود، اذعان کرد: امیدواریم در این ماهی که ماه نشاط و سرور برای انسان‌های مومن است اوصاف پیامبر مکرم اسلام را بیش از پیش بیان و به مردم القا کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.