اختصاص اعتبار برای برگزاری جشنواره معرفی آثار شوش

0 4

محمد کعب عمیر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهر باستانی شوش با داشتن ۲ اثر ثبت جهانی و آثار تاریخی، مذهبی و فرهنگی متعدد در همه ایام سال مقصد بسیاری از مسافران داخلی و خارجی و همچنین گردشگران است.

وی افزود: این شهرستان به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و آثار ارزشمند و منحصر به فرد تاریخی و مذهبی از جایگاه ویژه‌ای در زمینه گردشگری دانست.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس بیان کرد: چغازنبیل (زیگورات)، قلعه شوش، موزه شوش و هفت تپه، حرم حضرت دانیال نبی (ع)، مقبره دعبل خزاعی، کاخ آپادانا، شهر شاهی، کاخ شاوور، ایوان کرخه شوش، زیستگاه گوزن زرد ایرانی (پارک ملی کرخه)، یادمان شهدای فتح‌المبین، یادمان شهدا فکه، رودخانه شاوور، رودخانه کرخه از اماکن گردشگری و دیدنی شهرستان شوش هستند.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان شوش در همه حوزه‌های مختلف به خوبی برای مردم کشور و دیگر کشورها به خوبی معرفی نشده است.

کعب عمیر  تاکید کرد: پس از پیگیری‌ها از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور اعتباری برای برگزاری جشنواره‌ای به منظور معرفی هر چه بهتر شهر شوش تخصیص داده شد.

وی عنوان کرد: اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال اختصاص یافت و  از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان انتظار می‌رود با همکاری میراث فرهنگی شهرستان شوش تا پایان سال جاری نسبت به برگزاری جشنواره‌ای در شأن شهر باستانی شوش اقدام کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.