زمان برگزاری آئین اختتامیه جشنواره ملی کتاب رشد اعلام شد

0 11

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دبیر بیستمین جشنواره ملی کتاب رشد از برگزاری مراسم پایانی این جشنواره با حضور وزیر آموزش و پرورش در روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۴ الی ۱۶ در سالن اصلی باغ کتاب تهران خبر داد.

عباس میرزاحسینی در این باره بیان داشت: امسال، ۳۴۴۰ کتاب به دبیرخانه سامان‌دهی منابع آموزشی و تربیتی رسیده  و از این بین ۱۳۸۲ عنوان، موفق به کسب نشان رشد شده که ۶۶۲ عنوان کتاب توسط هیئت انتخاب جشنواره کتاب رشد حائز شرایط ورود به جشنواره شدند.

وی افزود: این کتاب‌ها در ۱۳ گروه داوری مورد ارزیابی قرار گرفتند و ۵ محور نیز توسط کمیته علمی برای اولویت‌های ویژه در این دوره معین شدند.

دبیر جشنواره ملی کتاب رشد ادامه داد: در آئین اختتامیه این جشنواره، از ناشران، مؤلفانِ کتاب‌های برگزیده و مؤلفان و مترجمان آثار شایسته و تصویرگران کتاب‌ها تقدیر و قدردانی خواهد شد.

عباس میرزا حسینی همچنین به برگزاری نشست‌های علمی – تخصصی با محوریت کتاب مناسب برای مخاطبان، اقتصاد نشر کتاب کودک و نوجوان، دوگانه ترجمه و تالیف و نیز کتاب‌های آموزشی: بایدها و نبایدها اشاره کرد و اظهار داشت: مشارکت ناشران آموزشی و نیز انجمن فرهنگی ناشران و نیز علاقه‌مندان به این حوزه منجر به ایجاد بستری برای تعامل بیشتر بین سازمان پژوهش و ناشران خواهد شد و امید است مصوبه ۸۲۸ شورای عالی آموزش و پرورش در تعامل با جریان نشر و معرفی به مخاطبان اصلی ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی که معلما‌ن و دانش آموزان است، اتفاق بیافتد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.