اسپانیا: بهار به اوکراین تانک می‌دهیم

0 15
اسپانیا: بهار به اوکراین تانک می‌دهیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مارگاریتا روبلز» وزیر دفاع اسپانیا اعلام کرد که این کشور در فصل بهار به اکراین تانک لئوپارد ارسال خواهد کرد و هنوز تعداد این تانک‌ها نیز مشخص نشده است.

وزیر دفاع اسپانیا اضافه کرد: «اسپانیا با ارسال تانک لئوپارد ۲ (در کمک به اوکراین) مشارکت خواهد کرد. ما فقط درباره ارسال تانک‌ها صحبت نمی‌کنیم بلکه درباره آموزش خدمه و تعمیر و نگهداری آن صحبت می‌کنیم».

از سوی دیگر، «بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان، ارسال اولین محموله تانک‌های «لئوپارد» این کشور به اوکراین حدود سه ماه زمان می‌برد.

این مقام ارشد آلمانی روز پنجشنبه اعلام کرد که تا قبل از «پایان ماه مارس» تانک‌های آلمانی به اوکراین تحویل داده خواهند شد.

وزیر دفاع آلمان همچنین خبر داد که این وزارتخانه آموزش نظامیان اوکراینی برای استفاده از این تانک‌ها را «بسیار سریع» آغاز خواهد کرد.

بوریس پیستوریوس تصمیم دولت آلمان برای ارسال تانک به اوکراین را «تاریخی» توصیف کرد و خبر داد که این تصمیم بعد از هماهنگی در سطح بین‌المللی و با توجه به «وضعیت به شدت انفجاری در اوکراین» اتخاذ شد.

قرار است آلمان در دو مرحله تانک‌های خود را در اختیار اوکراین قرار بدهد.

قدام آلمان در موافقت با دادن تانک به اوکراین با اقدام مشابه آمریکا در اعلام ارسال تانک «آبرامز»  مواجه شد و این اقدام واکنش تند روسیه را به دنبال داشت.

پیش از اعلام رسمی تصمیم آمریکا و آلمان برای ارسال تانک به اوکراین، مقام‌های ارشد روسیه درباره سوزانده شدن این تانک‌ها هشدار داده بودند.

در همین ارتباط، سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرده بود که نیروهای روسیه هر تانک را که به اوکراین فرستاده شود، منهدم خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.