بهینه سازی ۱۴۷ موتور خانه رایگان در ایلام

0 29
بهینه سازی ۱۴۷ موتور خانه رایگان در ایلام

کشاورز مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام از اصلاح و بهینه سازی رایگان  ۱۴۷ موتور خانه در ۹ ماهه اول سال جاری ایلام خبر داد و گفت: این طرح به منظور کاهش هدر رفت انرژی و اصلاح مصرف گاز در موتورخانه آغاز شده و فرصتی مناسب برای انجام اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه است که مردم از این فرصت استفاده کنند و با استفاده از پرداخت هزینه توسط شرکت گاز، هزینه‌های مستمر مصرف گاز و استهلاک موتورخانه و آلاینده‌های زیست محیطی را کاهش دهند.

وی افزود: طرح ملّی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها در سال ۱۳۹۹ آغاز شده و متقاضیان پس از ثبت‌نام در سامانه شرکت ملّی گاز و با توجه به میزان مصرف گاز موتورخانه، مشمول پرداخت کمک هزینه اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه حداکثر تا ۱۰۰ درصد هزینه اجرای آن از سوی شرکت گاز استان می‌شوند.

مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام گفت: از ابتدای شروع طرح تاکنون و در راستای بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه‌های اداری، خانگی، تجاری و آموزشی بیش از ۳۲ میلیارد ریال به پیمانکاران مجری پرداخت شده است.

کشاورز گفت: در این طرح سه عامل اصلی صرفه‌جویی در مصرف موتورخانه‌ها شامل عایق‌کاری، نصب رسوب‌گیر آب ورودی و تنظیم مشعل توسط ناظرین شرکت گاز مورد بررسی قرار گرفته و یک شرکت مورد تأیید و دارای صلاحیت، بعنوان مجری طرح انتخاب و پس از انعقاد قرارداد با مالک ساختمان، بسته به میزان نیاز موتورخانه به اصلاح و بهینه‌سازی، مبالغی که در سامانه بهینه‌سازی به آن تعلق گرفته است توسط شرکت گاز به مجری پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: از ابتدای شروع این طرح تاکنون، ۴۲۱ مشترک در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۳۵ مورد اجرا و ۸۶ مورد دیگر در دست اقدام است.

کشاورز گفت: در راستای بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه‌ها در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری و آموزشی بیش از ۱۵ میلیارد ریال به مجریان طرح بهینه‌‌سازی پرداخت شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام گفت: در این طرح اصلاح و ترمیم عایق‌کاری موتورخانه، تنظیم مشعل و نصب رسوب‌گیر سختی آب برای مشترکین مشمول به صورت رایگان انجام می‌شود.

کشاورز گفت: با اجرای این طرح گاز مصرفی واحدها ۱۵ درصد کاهش می‌یابد.

وی به برنامه های آتی این شرکت برای اجرای اصلاح و بهینه سازی موتورخانه های مسکونی اشاره و اظهار داشت: انتظار می‌رود ادارات دولتی که دارای موتورخانه فرسوده یا راندمان پایین می‌باشند و مصرف گاز بیش از استاندارد دارند، در سامانه https://goc.nigc.ir  ثبت نام کرده و از مزایای این طرح ملّی بصورت رایگان بهره‌مند شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.