«سیف‌القدس۲» در راه است؛ ۴۰۰ میلیون عرب برای نابودی اسرائیل به میدان می‌آیند؟

0 16
«سیف‌القدس2» در راه است؛ ۴۰۰ میلیون عرب برای نابودی اسرائیل به میدان می‌آیند؟

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه اینترنتی «رای‌الیوم» در سرمقاله خود به تحلیل آینده تحولات فلسطین اشغالی و معادلات درگیری بین گروه‌های مقاومت و نظامیان صهیونیست پرداخت. او ضمن تاکید بر این نکته که گروه‌های مقاومت فلسطینی بر لزون انتقام خود شهدا تاکید و در بالاترین سطح هماهنگی قرار دارند، خاطرنشان کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با حمله به اردوگاه «جنین» نه تنها کابینه‌اش را نجات نخواهد داد بلکه موجودیت «اسرائیل» را نیز به نابودی خواهد کشاند؛ چرا که در صورت بروز هر جنگی، بیش از ۴۰۰ میلیون عرب علیه این موجودیت نژادپرست و فاشیست تل‌آویو و متحدان غربی آن، به میدان می‌آیند. در ادامه مشروح این یادداشت تحلیلی را می‌خوانیم:

گردان‌های مقاومت در اوج آمادگی و هماهنگی

وقتی که سخنگویان جناح‌های مقاومت فلسطین، چه قدیم و چه جدیدشان، تأکید می‌کنند به انتقام و خون‌ خواهی ده شهید فلسطینی به پا خواهند خواست، یعنی چنین خواهد شد؛ شهدایی که با گلوله‌های نظامیان اسرائیلی مهاجم به اردوگاه جنین که در سحرگاه روز گذشته (جمعه، ۲۷ژوئیه) انجام شد، از دست دادند. این جناح ها تاکنون اگر قولی داده‌اند به وعده خود عمل کردند و هر لحظه ممکن است که طی ساعات آینده شاهد نبرد «سیف القدس۲» باشیم.

نیروهای اسرائیلی در اردوگاه استوار و سرسخت فلسطینی یعنی جنین که به «غزه کوچک» تبدیل شده و ممکن است به زودی به «غزه بزرگ» تبدیل شود، در سال ۲۰۰۲ مرتکب قتل‌عام و جنایت شدند؛ جنایتی که در پی آن بیش از ۲۶ کشته بر ارتش اشغالگران از جمله ژنرال‌هایش تحمیل شد. به گفته یکی از افراد نزدیک به تیپ‌ها و گردان‌های مسلح جنین، مهم‌ترین و بزرگترین نیروی محرکه و هدف این گروه‌‌ها در اردوگاه جنین، پاسخ انتقام‌گیرانه است که هیچ بعید نیست.

هنگامی که سه ماه پیش و برای بیش از چهار ساعت با «زیاد النخاله»، رهبر جنبش جهاد اسلامی در بیروت ملاقات کردیم، او به ما اطمینان داد که رزمندگان مقاومت در کرانه باختری انتقام خون هر شهیدی را که با گلوله‌های اشغالگران بریزد، خواهند گرفت.

و حالا هماهنگی بین جنبش حماس و گردان‌های دیگر مقاومت به ویژه تیپ «شهدای فتحاوی الاقصی»، «عرین الاسود»، «بلاطه»، و «القسّام»،در اوج خود قرار دارد؛ است، زیرا هماهنگی کامل در همه سطوح در زمینه‌های اطلاعاتی، رسانه‌ای و تبادل تسلیحات به وجود آمده است.

 

نیروهای اسرائیلی که غیرنظامیان را کشتند و حتی بیمارستان جنین را به ویژه در بخش کودکان با گاز اشک‌آور مورد حمله قرار دادند، در واقع به جناح‌های مقاومت چراغ سبز نشان دادند تا شهرک نشینان را هدف قرار دهند. نیروهای مقاومت حتی برای عملیات در سرزمین‌ها و شهرهای فلسطین اشغالی در داخل خط سبز اشغالگران، مشابه عملیات بئرالسبع، الخضیره، تل آویو و باراک که منجر به کشته شدن نزدیک به ۲۰ اسرائیلی و زخمی شدن ده‌ها نفر از آنان شد، برنامه‌ریزی کردند.

طرف اسرائیلی که بیش از سه ساعت با مقاومت شدیدی از سوی فلسطینیان ساکن اردوگاه جنین روبه‌رو شد، نیروهایش را برای فرار از اردوگاه مجبور به عقب‌نشینی کرد آن هم بدون اینکه از تلفات خود خبر دهد. سانسور شدید نظامی در روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی صهیونیست باعث شده تا رسانه‌ها از انتشار هرگونه اطلاعات در مورد این حمله منع شده‌اند. با این حال شاهدان عینی تایید کردند که یک پهپاد سرنگون شده و نظامیانی نیز از صهیونیست‌ها کشته یا زخمی شده‌اند. باید به خاطر داشته باشیم که رژیم اشغالگر وقتی تلفات ۳۹ موشک عراقی به تل‌آویو طی جنگ با کویت را تکذیب کرد، نباید انتظار داشت که سی سال بعد تعداد واقعی کشته‌شدگان خود در نبردها را اعلام کند.

 

نتانیاهو کابینه را نجات نمی‌دهد؛ «اسرائیل» را به نابودی می‌کشاند

«بنیامین نتانیاهو» می‌خواست با این حمله توجه را از بحران‌های داخلی خود و صدها هزار تظاهرکننده‌ای که خواهان سرنگونی کابینه فاشیستی او هستند منحرف کند. با این حال، نتایج کاملا برعکس بود و حمله به جنین به خاطر تبعات و عملیات‌هایی که ممکن است ناشی از آن باشد، بحران‌ها و شاید سقوط کابینه‌اش را تشدید خواهد کرد.

این تنها سقوط کابینه نخواهد بود، بلکه موجب تسریع در پایان دادن به اشغالگری صهیونیست‌ها و نابودی کشور جعلی و نژادپرست عبری نیز خواهد شد. اولین انتفاضه مسلحانه فلسطینیان و صهیونیست‌ها در سال ۲۰۰۰ به مدت چهار سال به طول انجامید، در حالی که تسلیحات آن شامل موشک و پهپاد نبود. حالا سوال اینجاست که آیا کابینه عبری فعلی در مواجهه با تیپ‌های جوان و گردان‌های مقتدری که پیمان اسلو را رد می‌کنند و به گزینه مقاومت و شهادت به عنوان تنها گزینه اعتقاد دارند، برای چند سال دیگر دوام بیاورد؟

 

«سیف القدس۲»؛ جهاد و حماس قطعاً پاسخ خواهند داد

این جنایت رژیم صهیونیستی جناح‌های مقاومت، به ویژه جنبش «حماس» را که بر نوار غزه مسلط است، در برابر آزمون بسیار دشواری قرار داد که نمی‌تواند از آن اجتناب کند؛ همان طور که در حمله نظامیان تل‌آویو به کرانه باختری که اردیبهشت‌ماه گذشته رخ داد. همان زمانی که جنبش «جهاد اسلامی» به تنهایی در مقابله با اشغالگران در جنگ سه روزه رها شد و طی آن توانست بیش از چهار هزار موشک و پهپاد به انتقام دستگیری دو تن از رهبران خود در اردوگاه جنین، به سوی اشغالگران پرتاب کرد.

حمله روز گذشته اسرائیلی‌ها نه تنها جنبش جهاد اسلامی در جنین را هدف قرار داد، بلکه کلیت جنبش حماس را نیز هدف گرفته بود؛ چرا که در میان ۹ شهید فلسطینی، چهار تن از آن اعضای جنبش حماس بودند. حالا باید به پاسخ این سوالات رسید که آیا حماس از ترس تجاوز اشغالگران به نوار غزه، مانند جنگ «سیف القدس۱»، از پاسخ دادن خودداری خواهد کرد ؟ حماس از چه می‌ترسد؟ آیا این ملاحظات به محاصره دو میلیون فلسطینی فقیر در نوار غزه مربوط می‌شود و یا به مذاکرات تبادل اسرا که از بین رفت؟

 

 

یکی از ساکنان اردوگاه جنین در این باره می‌گوید: «ارزش نوار غزه و اردوگاه جنین یکی است و اینجایی که نیروهای اشغالگر به آن یورش می‌برند، خانه ماشت، این‌ها فرزندان ما هستند که با مردانگی و شجاعت از آن دفاع می‌کنند. اگرچه آن‌ها نه موشک ضد تانک کورنت، نه توپخانه سنگین و نه حتی تفنگ کافی برای دفاع از خود دارند».

تحلیل‌ها حاکی از آن است که دو شب آینده ممکن است خطرناک‌ترین شب برای اشغالگران باشد؛ بر این اساس حتی اگر حماس با موشک‌های خود پاسخ ندهد که بعید است، شاید نتواند جلوی واکنش جناح‌های دیگر و به‌ویژه «جهاد اسلامی» را بگیرد. در این صورت دیر یا زود در نوار غزه با وضعیتی روبه‌رو خواهیم شد که مقامات و نیروهای امنیتی آن را به وضعیت سال ۲۰۰۷ تشبیه می‌کنند.

با این تفاوت که پیامدهای حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به جنین مانند قبل نخواهد بود؛ زیرا مرحله بعدی بخاطر تمرکز قدرت مقاومت و مسلح شدن آن به سلاح‌هایی که قادر به مقابله با تانک‌ها و خودروهای زرهی اشغالگر هستند، کاملاً متفاوت خواهد بود. آن‌ها می‌تواند در جنگ بکشند و تلفاتی به دشمن وارد کنند؛ و از سوی دیگر، هر کسی که موشک‌، پهپادها و موشک‌های کورنت را به نوار غزه تحویل داده، می‌تواند فناوری مورد نیاز برای ساخت آن‌ها را به کرانه باختری نیز انتقال دهد.. اصلا هم مهم نیست این اتفاق مهم چقدر طول بکشد.

 

نتانیاهو با زمان بیگانه است!

نتانیاهو به بهانه تامین امنیت مرزها و محدود کردن قاچاق اسلحه به اردن رفت، زیرا به خوبی از حمله به اردوگاه جنین و عواقب بسیار خطرناک آن آگاه بود. گرچه متأسفانه او با استقبال گرم میزبانانش در پایتخت اردن مواجه شد، اما ما باید داشتن چنین دوست و متحد بسیار وفادار و باهوش اسرائیلی را به ایالات متحده آمریکا و متحدان اروپایی‌اش تبریک بگوییم! چه کسی این زمان حساس را برای تنش انتخاب می‌کند؟ زمانی که در آن جنگ جهانی به راه افتاده و تانک‌ها را برای مقابله با حمله بهاری روسیه بسیج می‌شوند!

 

با برافروخته شدن شعله جنگ در خاورمیانه، بیش از ۴۰۰ میلیون عرب علیه بنیانگذاران و بزرگترین حامیان این موجودیت نژادپرست-فاشیست (آمریکا و کشورهای غربی) و جنگ‌های آن‌ها علیه تل‌آویو متحد خواهند شد. ما باور نداریم که سفر اضطراری «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه ایالات متحده به خاورمیانه برای آرام کردن اوضاع، به اهداف خود دست یابد و خشونت را متوقف کند؛ آن‌طوری که آمریکایی‌ها ادعا دارند. زیرا گردان‌های عرین السود، بلاطه، جنین، القسام و الاقصی موضع برتر را در میدان دارند و میزبان آرام و مودب صهیونیست‌ها در رام الله یا پایتخت‌های عربی نیستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.