طرح مصوب نشده را نمی‌توان به مجلس نسبت داد/ مجلس یازدهم در فرصت باقیمانده فقط می‌تواند به طرح‌های دارای اولویت بپردازد

0 29

محمد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به خبری مبنی بر اینکه مجلس شورای اسلامی طرحی در دستور کار دارد برای مجازات افراد مشهور به دلیل اظهارنظر پیش از اعلام موضع مقامات رسمی، گفت: این طرح هنوز در مجلس مصوب نشده است بنابراین نمی توان ادعا کرد که برای مجلس است، از سوی دیگر سال آینده، سال پایانی مجلس یازدهم است و تنها فرصت می شود طرح ها و لوایح دارای اولویت و فوریت دار را بررسی کنیم.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه طرح های این چنینی باید محتاطانه مطرح شود، ادامه داد: بر روی طرح‌هایی این چنینی که باعث افزایش تنش در جامعه می شود و احتمال دلسرد شدن نخبگان وجود دارد باید با احتیاط عمل کرد و کار کارشناسی صورت گیرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در حوزه محدود کردن افکار و اظهارنظرها باید با احتیاط عمل کرد، اگر به دنبال آن هستیم که مردم از آزادی‌ها سوء استفاده نکند، باید به گونه‌ای عمل کرد که خودشان حدود آزادی را کنترل کنند نه اینکه افکار مردم را کنترل کنیم، خدا انسان ها را آزاد آفرید بنابراین تا زمانی که در اظهارنظرها افترا و دروغ نمی‌گوییم، نباید آنها را پیش‌داوری کرد.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند که هر کسی از حادثه‌ای روایت خود را دارد، از این رو اعتقاد دارم که نباید روایت‌ها را محدود کنیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.