مخالف سلب آزادی بیان هستم/ نماینده برای رسانه ای کردن طرح پیشنهادی به عمق آن توجه کند

0 6

محمود عباس زاده مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه مخالف سلب آزادی بیان است، گفت: به آزادی بیان در چارچوب قوانین اعتقاد دارم و بر این باورم که تنها دو خط قرمز برای آزادی بیان می توان متصور بود کی از این دو خط قرمز منافع ملی و دیگر خط قرمز، قانون است؛ از این رو از آزادی بیان در این چارچوب حمایت می کنم.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افراد ممکن است در اظهار نظر خطا کنند و اطلاعات غلط بدهند که نهادهای مربوطه با پایش و رصد این موارد را احصا می کنند و با افراد برخورد مناسب خواهد شد چرا هر کسی باید پاسخگوی اظهارنظر خود باشد.

وی ادامه داد: در هر دوره از مجلس بیش از چند هزار طرح ثبت می شود که در بازه چهارساله فرصت بررسی به چند ۱۰۰ طرح نیز نمی‌رسد، با این حال هر نماینده می تواند به هر میزان که بخواهد طرح ثبت کند اما موضوع این است که مبنای قانونی شدن طرح ها تصویب نهایی در مجلس و تایید توسط شورای نگهبان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه از ثبت طرح تا تصویب آن فرایند زمان بری طی می شود، گفت: طرح مجازات افراد مشهور به دلیل اظهارنظر در مسائل کشور را ندیده ام اما با اعمال محدودیت مخالف هستم. برخی، چنین طرح هایی که در حد ثبت است را دست مایه تخریب مجلس قرار می دهند، از سویی دیگر برخی وقتی طرحی را ثبت می کنند باید طول، عرض و عمق آن را بسنجند بعد آن را رسانه ای کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طرح موسوم به اعمال مجازات برای افراد مشهور به دلیل اظهارنظر در مسائل کشور، می‌خواهد اصلاحاتی را در ماده ۵۱۲ قانون مجازات اسلامی ایجاد کند تا در موضوعات مختلف اظهارنظرها در راستای قرائت رسمی باشد./
پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.