وزیر علوم: توجه به علم و نوآوری در نیروهای مسلح نهادینه شده است

0 13

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه توجه به علم و نوآوری در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، نهادینه شده است، گفت: امروز به لطف فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) و حس ما “می‌توانیم” در سایه استقلال سیاسی توانستیم در عرصه‌های مختلف رشد چشمگیری داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران ،  دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جشنواره ایده پردازی و تقدیر از نخبگان علمی که صبح امروز (یکشنبه) در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا، گفت: ما قدردان زحمات کارکنان نیروهای مسلح هستیم که خود را برای امنیت کشور صرف می‌کنند.
وی با بیان این که سلامت اجتماعی مرهون زحمات شما عزیزان است، ادامه داد: اگر سلامتی آرامش و آسایش در سایه امنیت نباشد، زندگی بشر نشاط  نخواهد داشت و امنیت مرهون از خودگذشتگی کارکنان نیروهای مسلح است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه توجه به علم و نوآوری در نیروهای مسلح ما نهادینه شده است، یادآور شد: باید مراقب باشیم دشمنان وحدت و یگانگی در بین اقوام مختلف کشورمان  را مبنا و منشا تفرقه قرار ندهند.
وی با بیان این که امروز در عرصه‌های مختلف نظامی، دست برتر را داریم، عنوان کرد: امروز به لطف رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و حس ما “می‌توانیم” در سایه استقلال سیاسی توانستیم در عرصه‌های مختلف رشد چشمگیری داشته باشیم.
زلفی گل تصریح کرد: امروز توریسم سلامت، بسیار فعال است و بسیاری برای درمان به کشور مراجعه می‌کنند که مرهون زحمات شما عزیزان در نیروهای مسلح در تولید امنیت پایدار مرزها است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نیروهای مسلح در تبدیل علوم به فنون نقش کلیدی دارد، بیان داشت: امروز نیروهای مسلح ما به درجه‌ای از دانش رسیده که قدرت تبدیل علوم به فنون را بدست آورده است.
وی اضافه کرد: شما فرماندهان در نیروهای مسلح، علوم را تبدیل به فنون و علم را تبدیل به محصول قابل خرید به فروش می‌کنید و در دنیا نیز اولین فناوری‌ها را نیروهای مسلح دست پیدا می‌کنند.
زلفی گل تأکید کرد: حاکمیتی موفق است که بیشتر سرمایه‌گذاریش در عرصه‌های نظامی باشد و نخبگان خود را در آن عرصه بیشتر به کار بگیرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سند نظام ملی نوآوری باید هر کدام از نهادهای خصوصی و دولتی و نیروهای مسلح ما در پازل و جورجین این سند و تبدیل ایده به محصول و ثروت آفرینی آن نقش‌شان مشخص باشد و به آن عمل کنند.
زلفی گل در پایان با بیان اینکه  طراحی برنامه‌های هوشمندانه کارنامه درخشانی را در پی خواهند داشت، خاطر نشان کرد: می‌توانید از دانشمندان دانشگاهی در این عرصه استفاده کنید و خدا را شاکریم که نیروهای مسلح ما ارتباط خوبی با بدنه دانشمندان دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.