روایت بانوی صنعتکار زاهدانی که همه نیروهایش مددجوی امداد هستند

0 30
روایت بانوی صنعتکار زاهدانی که همه نیروهایش مددجوی امداد هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، حلیمه براهویی، صنعتکار و راهبر شغلی کمیته امداد استان سیستان‌وبلوچستان است که همه نیروهای زیرمجموعه خود را از بین بانوان مددجوی تحت پوشش امداد انتخاب کرده است.

براهویی، صنعتکار و راهبر شغلی کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان می‌گوید: من ساکن زاهدان هستم و حدود شش سال است که به صورت حرفه‌ای، کار سوزن‌دوزی بلوچ را آغاز کرده‌ام و دو سال است که به عنوان راهبر شغلی با کمیته امداد استان همکاری می‌کنم.

راهبر شغلی کمیته امداد سیستان و بلوچستان افزود: در این مدت، دو نشان ملی کیفیت در زمینه سوزن‌دوزی، یکی در سال ۹۴ و یکی در سال ۹۹ دریافت کردم و برخی محصولات ما با واسطه به کشورهایی مانند آلمان و ژاپن صادر می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر ۸۵ بانوی مددجو و سرپرست خانوار با ما همکاری دارند و بسیار مفتخریم که همه نیروهای زیرمجموعه، از بانوان مددجوی کمیته امداد استان هستند.

براهویی اظهار کرد: وقتی کار را آغاز کردم، با یاری خداوند توانستم خیلی زود بازار خوبی پیدا کنم، اما تعداد سفارشات بالا بود و نیروی کار لازم را نداشتم، تا اینکه تصمیم گرفتم نیروهای کار خود را از بین بانوان مددجو و نیازمند انتخاب کنم.

وی افزود: با مراجعه به کمیته امداد، این نهاد نیروی کار لازم را به ما معرفی کرد و توانستیم با ارائه یک سری آموزش‌ها، این بانوان مستعد و خوش ذوق را وارد چرخه کار کنیم تا علاوه بر کسب درآمد، اعتماد به نفس و روحیه نشاط پیدا کنند.

راهبر شغلی کمیته امداد استان بیان کرد: خوشبختانه هنر سوزن‌دوزی، بازار فروش خوبی دارد و اگر تبلیغات، به خصوص در نمایشگاه‌ها و فضای مجازی، به‌درستی انجام شود، می‌توان آن را توسعه داد.

وی با بیان اینکه تاکنون در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی بسیاری شرکت کرده است، گفت: بخش اصلی تبلیغات ما در فضای مجازی بوده است که متاسفانه با اختلالی که اخیراً در شبکه به وجود آمده، با مشکل مواجه شده‌ایم.

براهویی بیان کرد: از همه دختران استان درخواست دارم که به فرهنگ و هنرهای سنتی بها بدهند و نگذارند این هنرها از بین برود؛ این هنر همچنان طرفداران بسیاری در همه جا دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.