لرستان میزبان بزرگترین رویداد ورزش بانوان/ کردی: بانوی ورزشکار، عفت و حجاب اسلامی شعار مسابقات است

0 4

لرستان میزبان بزرگترین رویداد ورزش بانوان/ کردی: بانوی ورزشکار، عفت و حجاب اسلامی شعار مسابقات است

هادی کردی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که برای برگزاری مسابقات جودوی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی بانوان در رده سنی نوجوانان، جوانان و رقابت‌های لیگ برتر بزرگسالان چه برنامه‌هایی را در نظر گرفتید، اظهار داشت: یکی از بزرگترین رویدادهای ورزش بانوان در سطح کشور قرار است از دوازدهم تا پانزدهم بهمن‌ماه به میزبانی استان لرستان و در شهرستان خرم‌آباد برگزار شود. این مسابقات در تاریخ ورزش استان لرستان بی‌سابقه بوده است. قرار است با برنامه‌ریزی که شده طی پنج روز ما میزبان بانوان جودوی کشورمان باشیم. تمام تلاش‌مان را کرده‌ایم مسابقات طبق استانداردهای فدراسیون جودو برگزار شود.

وی در ادامه افزود: تمام امکانات رفاهی و… با حمایت استانداری و مدیرکل گروه اجتماعی و فرهنگی استاندار لرستان، اداره کل ورزش و جوانان استان مهیا شده به مطلوب‌ترین شکل ممکن برگزار خواهد شد.  بهاروند نایب رئیس بانوان فدراسیون جودو به عنوان ناظر در استان حضور دارد تا این رقابت‌ها به خوبی برگزار شود.

کردی در پاسخ به این سؤال که چه تعداد جودوکار برای مسابقات جودوی قهرمانی کشور و انتخابی بانوان قرار است در این رویدادها به روی تاتامی بروند، عنوان کرد: در رده سنی نوجوانان در قالب ۲۳ تیم از ۲۱ استان ما جودوکار خواهیم داشت و در رده سنی جوانان ۱۷۳ شرکت‌کننده در قالب ۲۴ تیم از ۲۲ استان در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت. امیدوارم مسابقات به نحو احسن برگزار شود و این مسابقات در شأن بانوان کشورمان باشد. ما با شعار «بانوی ورزشکار، عفت و حجاب اسلامی» قدم برداشته‌ایم امیدواریم تمام عزیزانی که مهمان استان ما خواهند بود با خاطره خوشی دژ تسخیرناپذیر ایران را در پایان مسابقات ترک کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که افتتاحیه مسابقات چه تاریخی برگزار خواهد شد، گفت: قرار است با حضور مسئولان فدراسیون، مسئولان ارشد استان همزمان مراسم افتتاحیه مسابقات جودوی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی نوجوانان، جوانان و لیگ برتر را برگزار کنیم. از مسئولان ارشد استان و فدراسیون دعوت کرده‌ایم همزمان کمپ بین‌المللی جودوی استان لرستان را نیز در آن مراسم افتتاح خواهیم کرد.

رئیس هیأت جودوی استان لرستان در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: این کمپ می‌تواند پایگاه بسیار خوبی برای جودوی کشورمان باشد. این کمپ مجهز به خوابگاه، رستوران، سالن تخصصی و بدنسازی است. مدیرکل استان قول داده فضایی را کنار سالن به ما بدهد تا بتوانیم کارگاهی را برای تولید لباس جودو تجهیز کنیم.

کردی در پایان صحبت‌های خود گفت: از آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو تشکر می‌کنم که تمام قد ما را در برگزاری مسابقات حمایت کرده است. از غیاسیان مدیرکل ورزش و جوانان استان، خورشیدوند مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استان تشکر می‌کنم که برای برگزاری مسابقات جودوی بانوان کشورمان ما را حمایت کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.