یادواره ۲۱ شهید اطلاعات عملیات چهارمحال و بختیاری برگزار شد

0 6
یادواره 21 شهید اطلاعات عملیات چهارمحال و بختیاری برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی سپاه چهارمحال و بختیاری، همزمان با چهلمین سالگرد شهادت معجزه انقلاب سردار شهید حسن باقری و بزرگداشت شهدای اطلاعات عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت ارتباط تصویری با مراکز استان‌های کشور، یادواره ۲۱ شهید اطلاعات عملیات سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) در استان برگزار شد.

سردار علی‌محمد اکبری، در حاشیه این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به‌ویژه بیش از سه هزار و ۵۰۰ شهید اطلاعات عملیات سپاه و ۲۱ شهید اطلاعات عملیات سپاه استان در قالب تیپ همیشه سرافراز قمربنی‌هاشم(ع)، گفت: یکی از موضوعات مهم در دوران دفاع مقدس نقش اطلاعات عملیات در اجرای عملیات‌های متعدد بود.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) بیان کرد: آشنایی و پیگیری وضعیت دشمن از نظر تجهیزات، نیروی انسانی و شناسایی استعداد دشمن جزو موفقیت‌های دوران دفاع مقدس است.

اکبری خاطرنشان کرد: حفظ اسرار از ویژگی‌های رزمندگان اطلاعات عملیات بود که با نفوذ به خاک دشمن به دنبال کسب اطلاعات کامل از سازمان و تجهیزات و توان دشمن بودند.

وی اظهار کرد: به مناسبت سالگرد شهادت شهید حسن باقری، در سراسر کشور با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح یادواره شهدای اطلاعات عملیات به صورت ارتباط تصویری برگزار شده است.

سردار علی افضلی، جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) نیز در این مراسم گفت: در آستانه چهلمین سالگرد نابغه اطلاعاتی جنگ، یادواره شهدای اطلاعات عملیات سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) برگزار شده است.

وی ضمن اشاره به آیه شریفه ۶۹ سوره مبارکه عنکبوت، افزود: شهدا مصداق آیه شریفه «وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنینَ» هستند.

افضلی، نقش شهدای اطلاعات عملیات با انجام ماموریت‌های سخت و طاقت‌فرسا در دوران جنگ را اثرگذار دانست و بیان داشت: این عزیزان به صورت ویژه و مبتکرانه با خلاقیت‌، شجاعت و شهامت در راه کسب اطلاعاتی تلاش می‌کردند که نیاز طراحی عملیات‌ها برای مبارزه و مقابله با تجاوز همه‌جانبه رژیم بعث عراق بود.

گفتنی است، در پایان این مراسم با اهدای لوح از خانواده‌های معظم شهدای اطلاعات عملیات سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) در حسینیه آیت‌الله بهاءالدینی سپاه استان تجلیل شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.