افتتاح وکلنگ‌زنی ۲۰۷ پروژه گازرسانی دهه فجر در کردستان/ افزایش روستاهای گازدار کردستان به ۱۵۷۳ روستا

0 5
افتتاح وکلنگ‌زنی 207 پروژه گازرسانی دهه فجر در کردستان/ افزایش روستاهای گازدار کردستان به 1573 روستا

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، احمد فعله‌گری در دیدار نماینده ولی فقیه در کردستان با کارکنان شرکت گاز، اظهار کرد: هم‌اکنون تعداد یک هزار و ۵۰۷ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و تا پایان دهه مبارک فجر سال جاری تعداد روستاهای گازدار استان کردستان به یک هزار و ۵۷۳ مورد افزایش می‌یابد.

وی ضریب نفوذ گاز طبیعی در کل استان را ۹۹ درصد اعلام کرد و گفت : ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۸ درصد جمعیت روستایی از نعمت گازطبیعی برخوردار است که تا پایان سال جاری ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت روستایی به ۹۹ درصد افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان هدف استراتژیک این شرکت را گسترش شبکه‌های گازرسانی در همه استان ذکر کرد و گفت: با تلاش و همت کارکنان شرکت گاز استان کردستان ۱۲ هزار و ۷۵۶ کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح شهرها و روستاهای استان کردستان اجرا شده و جمع کل مشترکین استان از مرز ۶۱۲ هزار مشترک عبور کرده است.

فعله‌گری در مورد پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی در دهه مبارک فجر هم گفت: در دهه مبارک فجر سال جاری ۲۰۷ پروژه با اعتبار ۱۴۱ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در پایان سخنان خود بیان داشت: هم اکنون عملیات گازرسانی در ۱۳۷ روستا فعال است که تا پایان دهه مبارک فجر ۶۸ روستا به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل و مابقی پروژه‌های گازرسانی روستایی تا هفته دولت سال آینده به اتمام رسیده و می‌توان مراسم جشن گازرسانی در استان را برگزار کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.