تولید قریب به ۵ هزار تن انواع گیاهان دارویی در کردستان

0 6

تولید قریب به ۵ هزار تن انواع گیاهان دارویی در کردستان

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از ابتدای سال جاری ۴ هزار و ۸۹ تن انواع گیاهان دارویی در زمین های زیر کشت در استان کردستان تولید شده است.

تولید قریب به ۵ هزار تن انواع گیاهان دارویی در کردستان

زاهد حاجی‌میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با بیان اینکه یک هزار و ۸۵۹ هکتار از زمین‌های کشاورزی کردستان زیر کشت گیاهان دارویی است، اظهار داشت: از این میزان ۷۷۴ هکتار دیم و هزار و ۸۴ هکتار آبی است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اضافه کرد: میزان تولیدات گیاهان دارویی استان از ابتدای سال جاری ۴ هزار و ۸۹ تن بوده که ۴ هزار و ۲۹۶ تن مربوط به زمین‌های آبی و ۵۱۳ تن مربوط به زمین‌های کشت دیم است.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۱۶ گونه گیاهان دارویی در استان کشت می‌شود، خاطرنشان کرد: گل محمدی، زعفران، سماق، سنجد، موسیر، سیر، گشنیز، سیاه بادام، بیدمشک، نعناع و … از جمله موارد کشت شده در استان هستند.

حاجی‌میرزایی گفت: گل محمدی با ۲۸۳ تن بیشترین میزان تولید را میان گیاهان دارویی به خود اختصاص می‌دهد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اذعان کرد: کردستان در زمینه کشت گیاهان دارویی استان نوپایی است که با توجه به اینکه اعتبارات طرح جهش تولید افزایش یافته شاهد رشد میزان کشت و تولید گیاهان دارویی در استان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در کردستان ۲۲ کارگاه فرآوری گیاهان دارویی در زمینه تولید عرقیات و روغن‌گیری سنتی و ۲ کارخانه صنتعی نیز مشغول به فعالیت هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.