واکنش وزارت خارجه یمن به جنایت صهیونیست‌ها در جنین

0 23
واکنش وزارت خارجه یمن به جنایت صهیونیست‌ها در جنین

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن، تداوم اقدامات و جنایات اسرائیل علیه ملت فلسطین را گواهی بر شکست طرح رخنه به ملت‌های عربی از طریق دولت‌های سازشکار قلمداد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن به شدت ادامه حملات رژیم صهیونیستی و کشتار و جنایات آن علیه غیرنظامیان فلسطینی که -آخرین آن حمله به اردوگاه جنین بود- را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: ما رژیم صهیونیستی را مسئول تبعات این اقدامات و جنایات که با همه منشورها و معاهدات بین المللی در تضاد است، قلمداد می‌کنیم.

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن بیان کرد: اقدامات جنایتکارانه صهیونیست‌ها، گزینه مقاومت را نزد ملت فلسطین و امت اسلامی تقویت می کند و اینکه در راستای پایان دادن به موجودیت این رژیم جنایتکار به عنوان تنها گزینه برای بازپس گیری زمین و حقوق حرکت شود.

در این بیانیه آمده است: افزایش جنایات رژیم صهیونیستی، گواهی بر شکست طرح رژیم صهیونیستی در رخنه به ملت‌های عربی از طریق عادی سازی روابط با دولتهاست.

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد: ما از شورای امنیت و سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب می خواهیم که این اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کنند و به مسئولیت خود در حمایت از غیرنظامیان در فلسطین عمل کنند.

در این بیانیه آمده است: ما حمایت خود را از ملت فلسطین اعلام می داریم و همبستگی کامل خود را با خانواده شهیدان اعلام می داریم و از تدابیر و اقدامات رزمندگان فلسطینی در حمایت از ملت و برپایی کشور فلسطین حمایت به عمل می آوریم.

 پیش از این هم جنبش انصارالله یمن یورش ارتش رژیم اسرائیل به کرانه باختری و کشتار فلسطینیان در اردوگاه جنین را محکوم و تأکید کرد که مردم فلسطین امروز با تقدیم ۱۰ شهید و ده‌ها زخمی در راه آرمان خود، با عزت و کرامت خواست مردم منطقه مسئله مقدس امت اسلامی را فراموش نکنند.

بیشتر بخوانید

ارتش رژیم اسرائیل از ساعات اول صبح پنجشنبه به اردوگاه جنین یورش برد و با نیروهای فلسطینی درگیر شد که در نتیجه آن ۱۰ فلسطینی از جمله یک پیرزن به شهادت رسیدند و بیش از ۲۰ نفر نیز زخمی شدند. صهیونیست‌ها در این یورش یک ساختمان را با تمام افرادی که در داخل آن بودند، ویران کردند.

این جنایت صهیونیست‌‌ها واکنش‌های داخلی و داخلی داشته است. در داخل اراضی اشغالی گروه‌های مقاومت فلسطین به اشغالگران هشدار دادند و همین مسئله باعث شد که ارتش اسرائیل در مرزهای جنوبی و نزدیک غزه به حالت آماده باش کامل درآید.

از سوی شهرهای جنین، نابلس و رام الله شاهد تظاهرات خودجوش ضد صهیونیستی شد. تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمود عباس مجبور شد ضمن محکوم کردن این جنایت، سه روز عزای عمومی اعلام کند و به ادعای سخنگویش، همکاری امنیتی را متوقف کند؛ ادعایی که صهیونیست‌ها در آن تشکیک کرده و آن را پروپاگاندا دانستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.