افتتاح ۲۰ پروژه روستایی در ایام دهه فجر

0 24

افتتاح 20 پروژه روستایی در ایام دهه فجر

حبیب الله محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: دهه فجر فرصت مناسبی است که می‌توان ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را به درستی تبیین و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به خوبی نشان داد.

وی به پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر اشاره کرد و افزود: در مجموع ۲۰ عنوان پروژه روستایی در سطح استان جهت افتتاح با اعتبار بیش از ۲۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خواهیم داشت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تصریح کرد: تسهیلات طرح ویژه مسکن ملی در سطح ۱۲ شهرستان استان و برای تعداد ۷۰۰ واحد از اعتبارات بانکی در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: اجرای طرح هادی روستایی در آبطاف سفلی و علیا شهرستان آبدانان با اعتبار ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان همچنین روستای هفت چشمه شهرستان ایلام با اعتبار ۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

محبی اظهار کرد: در روستاهای دوبیران علیا و کلان و علیگه شهرستان ایوان با اعتبار ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان همچنین روستاهای موسی و گله دار و آبهر پایین شهرستان بدره با سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان طرح هادی روستایی افتتاح می‌شود.

وی به نقش طرح هادی روستایی اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های روستایی نقش مهمی در مهاجرت معکوس مردم به روستاها داشته و نگاه ویژه دولت سیزدهم به مناطق روستایی باعث رونق و شکوفایی زندگی مردم شده است.

مدیرکل این دستگاه در ادامه افتتاح طرح‌های هادی روستایی توضیح داد: در روستاهای زیرتنگ بیجنوند، چم کبود، وارگه شهرستان چرداول با اعتبار بیش از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان همچنین گله جار، هر کبود گلزار، میرمکان و دارتوت شهرستان چوار با اعتبار بیش از ۶ میلیارد تومان این طرح‌ها افتتاح خواهند شد.

وی اضافه کرد: برای روستاهای بان رحمان در شهرستان مهران و ظاهروند سفلی و گلدره دره در شهرستان هلیلان به ترتیب با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در اجرای طرح هادی هزینه شده است.

محبی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که افتتاح این چنین پروژه هایی در دهه فجر یک سرآغاز جدیدی برای خدمات دهی بهتر به مردم در مناطق محروم و روستایی باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.