آئین میهمانی لاله‌ها و عطرافشانی گلزارهای مطهر شهدای سراسر کشور برگزار شد

0 19

آئین میهمانی لاله‌ها و عطرافشانی و گل‌باران گلزارهای مطهر شهدا روز پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه با حضور مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بنیاد شهید و امورایثارگران، در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در روزی که با عنوان «انقلاب اسلامی؛ شهیدان و ایثارگران» نامگذاری شده است مراسم عطرافشانی و گل‌باران مزار منور شهدا در حدود ۱۹ هزار گلزار شهدای سراسر کشور با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد.
معاون رئیس‌جمهور در ادامه سفر استانی به خراسان جنوبی در مراسم عطرافشانی و گلباران گلزار مطهر شهدای بیرجند ضمن تبریک ایام دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: همه ساله دهه مبارک فجر را با ادای احترام به محضر حضرت امام خمینی (ره) و شهدا آغاز می‌کنیم. خدمت حضرت امام (ره) و سپس مزار شهدای انقلاب، شهدای دولت، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای امنیت و شهدای عزیزی که در اغتشاشات اخیر جان خود را برای حفظ این کشور از دست دادند مشرف می‌شویم.
 دکتر قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به هدفی که باعث حضور مردم و مسئولان در مرقد مطهر حضرت امام (ره) می‌شود، گفت: با این حضور اعلام می‌کنیم که امام از شما سپاسگزاریم، قبل از شما مجاهدین بسیاری بودند که در طی این تاریخ ۱۴۰۰ ساله بعد از بعثت، از اولیای الهی بودند که تلاش‌های فراوانی کردند اما شما بعد از معصومین تنها کسی بودید که توانستید زیر پرچم اسلام و اهل بیت (ع) یک حکومت دینی و یک جامعه مدنی دینی و الهی ایجاد کنید. شجاعت شما، اخلاص شما، نحوه ارتباط و تعامل شما با مردم، سخن گفتن با زبان مردم و ارتباط با اقشار مختلف مردم به پیروزی انقلاب منجر شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: هنر حضرت امام این بود که اقشار مختلف مردم را به میدان آورد، مردم را به صحنه آورد و با وحدت حول توحید کلمه، کلمه الله و عبارت لا اله الا الله، نفی هرگونه استبداد و تسلیم در برابر غیر خدا، مردم را جمع کرد و در مقابل رژیم زورمند و تا بن دندان مسلح از سوی قدرت‌های جهانی ایستاد.
معاون رئیس جمهور به نعمت انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ما تا ابد اگر از امام راحل سپاسگزاری کنیم کم خواهد بود چون جامعه‌ای را به ما هدیه کرد که مفهوم زندگی کردن در لوای اهل بیت (ع) را درک کردیم و پاسداشت امام راحل به معنای بیعت هرساله با امام است که از این مکتب و انقلاب حفاظت می‌کنیم.
قاضی‌زاده هاشمی افزود: در این سال‌ها شاهد توطئه‌ها و فتنه‌های فراوانی از سوی دشمنان بودیم اما ملت ایران به میدان آمدند و با قلبی آغشته از حب حضرت امام راحل این فتنه‌ها با هر رنگ و بویی سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی را به شکست می‌کشاند. لحظه‌ای نشده است که این مردم و حتی جوانان پاکی که دوران امام راحل را درک نکردند این انقلاب را تنها بگذارند و امروز می‌بینیم که چگونه مردم به ویژه جوانان در مسیر آرمان‌های امام و انقلاب فداکاری می‌کنند و همچنان آماده برای ایثار و دفاع از انقلاب هستند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به عطرافشانی گلزار مطهر شهدا، گفت: علت دیدار ما با شهدا در دهه فجر، هم‌پیمانی با شهداست که در دوران انقلاب و دفاع مقدس جانفشانی کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک این کشور به دست متجاوزان خارجی بیافتد.
وی با بیان اینکه مجاهدت‌ها تا امروز ادامه دارد، افزود: ادامه این نهضت یک پیام روشن برای ملت ایران است که چگونه می‌توان عزت و سرفرازی به دست آورد و پیامی به دشمنان است که ملت ایران چگونه ملتی است. ملت ایران اسلامی بیش از ۴۰ سال مقتدر و شجاعانه ایستاده و باز هم خواهد ایستاد چون عهد بسته است و هر ساله این عهد و عزم را تجدید می‌کند.
قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: برنامه‌ها و مراسم‌های دهه فجر انقلاب اسلامی پیامی به دشمنان است که ما مأیوس، پشیمان و خسته نشده‌ایم و بیشتر از گذشته آمادگی داریم و جان‌های زیادی در طلب شهادت آماده فداکاری‌ هستند و قلب‌های زیادی به عشق شهادت می‌تپد چون عروج، سعادت ابدی و کمال انسانیت را در شهادت می‌بینیم.
 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه شهادت مرگ تاجرانه است و شاید موفق‌ترین تجار عالم شهدا باشند که جان ناقابل و حیات مادی زودگذر را با ثروت عظیم ابدی عوض کردند، افزود: ای کاش ما این کلامی که به زبان می‌آوریم باور قلبی‌مان باشد و در مسیر شهدا به درستی و با قدرت عمل کنیم و با دعای خیر شهدا به آنان بپیوندیم.
در پایان این برنامه در گلزارهای مطهر شهدای سراسر کشور، مراسم اهتزاز پرچم و گل‌باران و عطرافشانی مزارهای مطهر شهدا با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و عموم مردم برگزار شد.
ویژه‌برنامه میهمانی لاله‌ها در مزار شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ در شیراز به عنوان نماد استانی، عطرافشانی و گلباران گلزار شهدای اهل تسنن روستای آق بیه شهرستان گنبد کاووس استان گلستان با ۶۰ شهید به عنوان نماد روستایی و تجلیل از شهدای ادیان توحیدی در آرامستان زرتشتیان شرق تهران به صورت همزمان برگزار شد.
پس از مراسم میهمانی لاله‌ها، گلباران مزار مطهر شهدا همراه با تعویض پرچم جمهوری اسلامی ایران در مزار شهدای سراسر کشور و غبارروبی مزار شهدای گمنام نیز انجام شد و بالگردهای نیروهای مسلح گلزار شهدا و آحاد و صنوف گوناگون مردم و خانواده‌های شهدا را گلباران کردند.
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.