بهبود روابط ایران و عربستان مانع سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از کشورهای منطقه می‌شود

0 5

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با برگزاری دور جدید مذاکرات میان ایران و عربستان به میزبانی کشور عراق، گفت: روابط تهران و ریاض فراز و نشیب های زیادی داشته و تلاش های متعددی نیز برای بهبود آن شده که برگزاری  پنج دور گفتگو و مذاکره در این راستا محسوب می شود.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس می توان اذعان کرد با توجه به برگزاری دور ششم در آینده ای نزدیک، امیدواری برای احیای روابط و بازگشایی سفارتخانه ها وجود دارد.

وی ادامه داد: ایران و عربستان کشورهای مهمی در جهان اسلام و خاورمیانه محسوب می شوند لذا بهبود روابط دو کشور زمینه سوءاستفاده رژیم صهیونیستی را از بین می برد؛ در واقع این رژیم منحوس زمینه ساز تنش و چالش میان کشورهای اسلامی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: همچنین بهبود روابط دو کشور می تواند به تسهیل همکاری مشترک میان ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را فراهم کند.

رحیمی جهان آبادی گفت: ایران همیشه تلاش کرده اختلاف نظرها، سوءتفاهم ها و حتی اختلاف منافع ها را مدیریت کند. بدون شک اختلاف منافع میان همه دولت ها و کشورها وجود دارد اما مهم این است که مسئولان آن کشورها و افرادی که در عرصه سیاست خارجی فعالیت می کنند تلاش کنند این موارد را مدیریت کنند. خوشبختانه در دولت سیزدهم بهبود روابط با همسایگان و تنش زدایی یکی از سیاست های مثبت و سازنده در عرصه سیاست خارجی است که آثارش در حال مشخص شدن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم طرف سعودی نیز نگاه عاقلانه و واقع گرایانه به مسائل خارمیانه و مسائل میان دو کشور داشته باشد و احیای روابط برای آنها نیز مهم باشد تا در نشست آتی شاهد نتایج مثبت باشیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.