دانشگاه‌ها شبکه فضایل اخلاقی جامعه هستند

0 17

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: شیوه تربیتی و تعلیمی با آینده کشور مرتبط است و دانشگاه‌ها شبکه فضایل اخلاقی جامعه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی زُلفی گل روز چهارشنبه در آیین  قدردانی از خدمات منصور زراءنژاد رییس سابق دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر  و  معارفه دکتر امیر اشتری لرکی به عنوان سرپرست این دانشگاه بیان کرد: اعتبارات دانشگاه ها در سه سال فراگیری کرونا رشد نداشت و ثابت بود و فقط در حد افزایش حقوق و دستمزد شاهد رشد بودیم.

وی افزود: برای جبران کمبودها اعتبارات ویژه و خاصی برای ارتقای سطح دانشگاه‌های خوزستان به ویژه آبادان و خرمشهر در نظر گرفته شده که بخشی از آن تا پایان امسال تخصیص خواهد یافت.

وی ادامه داد: خرمشهر قدمگاه شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس است و هرکاری برای این منطقه شود در برابر مقاومت مردم خرمشهر، آبادان و خوزستان کم است.

وی افزود: داشتن مسوولیت در جمهوری اسلامی بسیار سنگین است و باید به گونه‌ای عمل کنیم که شرمنده شهدا نباشیم به این دلیل که خون هزاران شهید برای به ثمر رسیدن این انقلاب نثار شده است.

دکتر امیر اشتری لرکی سرپرست دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر دارای دکترای تخصصی فیزیک دریا، عضو هیات علمی با مرتبه استادیاری در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر است. وی همچنین مسوولیت‌های معاونت اداری مالی، فرهنگی و دانشجویی و نیز مدیریت آموزش و برنامه‌ریزی این دانشگاه را در کارنامه کاری خود دارد.

امام جمعه شهرستان، نمایندگان مردم شهرستان های خرمشهر و آبادان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان های خرمشهر و آبادان، رؤسای دانشگاه های منطقه ۱۰ ، روسا و مسئولین ادرات شهرستان ها، فرماندهان نظامی وانتظامی و جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه در این مراسم حضور داشتند.

وزیر علوم در این  مراسم از روسای پیشین دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تجلیل کرد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.