در ۱۰ ماهه اول امسال بیشترین صادرات غیرنفتی کشور را تجربه کردیم

0 21

سید احسان خاندوزی در نشست با فعالان اقتصادی شهرستان بابل، از این شهرستان به عنوان یکی از مناطق مهم اقتصادی کشور به خصوص در تولید مرکبات و برنج در شمال کشور یاد کرد و افزود: همه مشکلات گفته شده از سوی فعالان اقتصادی را می پذیرم ، و صد درصد به همه این مسایل و چالش ها به صورت ویژه توجه و بررسی های کارشناسی انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شادا، وی با بیان این که نرخ رشد اقتصادی و تولید طی یک دهه متوقف شده بود که صد البته تاثیرش را در فعالیت و برنامه های دولت سیزدهم گذاشته است، توضیح داد: بدانند خبرهای خوشی برای فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی کشور در راه است، ارقام رشد اقتصادی سال آینده برای بسیاری از کشورهای دنیا ۱.۷دهم درصد پیش بینی شده است که این آمار برای ایران حدود ۲.۵درصد رشد اعلام شد که البته برای سال ۱۴۰۲ دولت بیشتر از این رقم برنامه ریزی کرده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: به رغم بقای تحریم ها، صادرات محصولات غیر نفتی از سوی بخش خصوصی افزایش یافته است و طبق آمار بانک مرکزی این آمار در ۱۰ ماهه امسال بیشتر از سال قبل و تمام سال های گذشته بوده است.

دکتر خاندوزی با بیان این که در تنگناهای فعلی، روزنه های شکوفایی اقتصادی در حال باز شدن است، افزود: نرخ بیکاری پاییز امسال نسبت به نرخ تابستان و دیگر فصل ها کمتر شده است، این بدان معنی نیست که بیکاری نداریم هنوز فارغ التحصیلان بیکار زیادی داریم اما شیب نمودار بیکاری در حال کم شدن است.

وزیر اقتصاد به افزایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی در کشور در سه فصل اخیر اشاره کرد و گفت: طبق آمار در مازندران به اندازه تمام طول ۴۴ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در استان سرمایه گذاری خارجی و داخلی در دولت سیزدهم انجام شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به حل عمده مشکلات صدور مجوزهای کسب و کار در کشور طی یکسال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: این مقوله نسبت به روند سال های گذشته در مسیر رشد و تحول مثبت قرار گرفته است.

دکتر خاندوزی در مورد نرخ مالیات افزود: دولت سیزدهم بر خلاف دولت های گذشته پیش قدم شده است، در یک سال و نیم گذشته نرخ مالیات از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد و ۱۵ رسید و برای سال آینده نیز کمتر می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.