وزیر علوم در ملایر: صنایع همکار با دانشگاه ها از مالیات معاف می‌شوند

0 31

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: صنایعی که در بخش تحقیق و توسعه دانشگاه‌ها ، ساخت آزمایشگاه‌های مرجع، زیرساخت‌های علمی، پارک های علم و فناوری ، پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌های سراسر کشور سرمایه‌گذاری کنند، از مالیات معاف می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر “محمدعلی زلفی‌گل” روز جمعه در آئین آغاز عملیات اجرایی سایت پرتودهی غرب کشور و افتتاح طرح توسعه شرکت کیان‌کُرد ملایر اظهار داشت: این هزینه‌کرد صنایع در دانشگاه‌ها، خود به منزله مالیات است و به هر میزان سرمایه گذاری در این راستا از مالیات آنها کسر می‌شود.

وی افزود: سال گذشته قانون جهش تولید در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که این قانون بسیار پیشرفته است و یکی از بندهای این قانون همین سرمایه‌گذاری صنایع در بخش تحقیق و توسعه دانشگاه‌ها ، ساخت آزمایشگاه‌های مرجع، زیرساخت‌های علم و فناوری در پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها است.

زلفی‌گل تاکید کرد: رئیس دانشگاه و سرمایه‌گذار سایت پرتودهی ملایر و همچنین شرکت کیان‌کرد نسبت به تحقق این امر تلاش کنند و از این ظرفیت قانونی برای توسعه دانشگاه ملایر بهره لازم را ببرند

وی افزود: چند ماه پیش نیز دانشگاه ملایر هیات امنا و هیات ممیزی مستقل گرفت و همچون دانشگاه‌های بزرگ شد و یک دانشگاه به بلوغ رسیده شده و ما انتظارمان این است که مسئولان محلی و مدیران و استادان و دانشجویان این مرکز علمی و آموزشی بتوانند از این جایگاه به نحو مطلوب حفاظت و روند توسعه آن در ابعاد مختلف را با قوت پیش ببرند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه ملایر باید در رشد و توسعه صنایع مستقر در شهرستان کمک کند و پشتیبان خوبی برای شکوفایی ظرفیت های کم نظیر این منطقه باشد.

زلفی‌گل خطاب به رئیس دانشگاه ملایر و سرمایه‌گذار شرکت کیان‌کرد تاکید کرد: جلسه‌ای با فرماندار ملایر برگزار و کارگروهی تشکیل شود ما نیز در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و ظرفیت‌های قانونی که این شورا به ریاست رئیس جمهور دارد و روی پروژه‌های کلان ملی برنامه‌ریزی می‌کند، بتوانیم پیوند این دانشگاه با حوزه صنعت را بیش از پیش رونق بخشیم و از مشوق های لازم در این زمینه بهتر بهره ببریم.

وی تاکید کرد: چنانچه طرح اولیه را تهیه کنید، ما هم در سطح وزارتخانه حمایت لازم را انجام می دهیم و حتی می توانید به فکر تامین مواد اولیه برای منسوجات در سایت پرتودهی و استخوان بندی تایر) با توجه به نزدیکی پتروشیمی شازند و استان مرکزی را داشته باشید و از ظرفیت آنها استفاده کنید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد: طرح توسعه بعدی افتتاح تامین مواد اولیه مورد نیاز این منسوجات اتفاق بیفتد که بدون شک به اندازه چندین چاه نفت برای شهرستان ملایر آورده دارد و اشتغال ایجاد می‌کند.

زلفی‌گل ادامه داد: طرح توسعه شرکت کیان‌کُرد هم رونق تولید را در پی دارد و هم ایجاد اشتغال می‌کند.

طرح توسعه شرکت کیان‌کُرد با سرمایه‌گداری ۲۰۰ میلیارد تومان تولیدکننده منسوجات استخوان‌بندی تایر در ایران افتتاح شد.

همچنین عملیات اجرایی سایت پرتودهی غرب کشور با سرمایه‌گذاری پنچ میلیون دلار در مرحله نخست، روز جمعه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار همدان، معاون سازمان انرژی اتمی و جمعی از مسئولان آغاز شد؛ این سایت قرار است که ظرف ۱۸ ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.