زمان آغاز سال تحصیلی به شورای آموزش و پرورش استان‌ها واگذار می‌شود

0 9

علیرضا منادی سفیدان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۱۶ بهمن) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، گفت: در بخش نخست نشست امروز کمیسیون، جزئیات طرح تقویم مدارس در دستور کار کمیسیون قرار داشت که این طرح با حضور مسئولانی از آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت.

ساعت تدریس دروس در کلاس‌های درس تغییر نمی‌‌کند

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح ساعت تدریس دروس در کلاس‌های درس را تغییر نمی‌دهد، یادآور شد: بر اساس سند ساعات برنامه درسی ملی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش، میزان ساعتی که برای آموزش ابتدایی در نظر گرفته شده ۹۲۰ ساعت، برای آموزش متوسطه اول حدود ۱۱۰۰ ساعت و برای متوسط دوم حدود ۱۲۰۰ و برای فنی وحرفه‌ای نیز حدود ۱۴۰۰ ساعت است.

وی تصریح کرد: کمیسیون با بررسی ماده نخست طرح «مدیریت زمان آموزش در مدارس» در چارچوب ساعات مصوب، تصمیم گرفت در این چارچوب زمانی و در یک فرآیند ۱۲ ماهه با مدیریت شورای آموزش و پرورش استان‌ها نسبت به تقویم آموزشی کلاس‌های درس برنامه‌ریزی شود.

منادی سفیدان افزود: با توجه به شرایط جوی و جغرافیایی هر منطقه، زمان آغاز و پایان سال تحصیلی می‌تواند متغیر باشد مثلا در مناطق سردسیر دانش آموزان در تابستان هم تحصیل کنند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: هدف از این طرح، ارتقای بهره وری و کیفیت آموزش در مدارس کشور است.

وی اضافه کرد: در بخش دوم نشست امروز نیز ایرادات شورای نگهبان به طرح طرح «اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی» مورد بررسی قرار گرفت که این در حضور یکی از حقوق دانان شورای نگهبان اصلاحاتی در طرح اعمال شد.

به گزارش خانه ملت، لازم به ذکر است در حال حاضر ماده ۱ طرح مدیریت زمان آموزش در مدارس» مورد بررسی قرار گرفت و در صورت  تصویب در کمیسیون آموزش باید به تصویب صحن علنی مجلس نیز برسد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.