سوغات آمریکا از کرۀ ماه و کرۀمریخ

12 68

به گزارش فارس به نقل از دیلی میل، ناسا و آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا(دارپا) مدعی شد که در حال ساخت یک موشک هسته ای هستند که قرار است در سال ۲۰۲۷ آزمایش شود؛ این موشک در حالی که هنوز آزمایش نشده آماده است تا انسان ها را به مریخ ببرد و زمان گذر را به طور چشمگیری کاهش دهد.

ناسا ادعا کرد که در حال ساخت موشکی با انرژی هسته‌ای است که بر اساس ادعای آن می‌تواند انسان‌ها را بسیار سریع‌تر از فضاپیمای سنتی به مریخ بفرستد. در حال حاضر هفت ماه طول می‌کشد تا به سیاره سرخ برسیم وتاکنون هیچ انسانی که کرات دیگر از جمله مریخ سفر نکرده است.

گفته می شودیک راکت حرارتی هسته ای (NTR) نسبت رانش به وزن بالایی را (در حدود ۱۰هزار برابر بیشتر از پیشرانه الکتریکی و دو تا پنج برابر بیشتر از پیشرانه شیمیایی) در فضا ارائه می دهد. این تیم قصد دارد از مدل های قبلی NTR برای طراحی جدید استفاده کند. آژانس فضایی دهه ها روی مفهوم پیشرانه حرارتی هسته ای مطالعه کرده است.

این گروه‌ها می‌گویند راکت حرارتی هسته ای علاوه بر حمل و نقل سریع‌تر، خطرات را برای فضانوردان کاهش می‌دهد؛ زیرا آنها طولانی مدت در فضا سفر نخواهند کرد. این امر زمان قرار گرفتن فضانوردان در معرض تشعشعات اعماق فضا را کاهش می دهد و به منابع کمتری مانند غذا و سایر محموله ها در طول سفر به مریخ نیاز خواهند داشت.

ناسا  برای ارسال انسان ها به مریخ به اواخر دهه ۲۰۳۰ چشم دوخته است. پم ملروی معاون مدیر ناسا و فضانورد سابق که تاکنون از جو زمین خارج نشده روز سه شنبه گفت: سفرهای سریع تر برای انسان امن ترهستند. راکت حرارتی هسته ای گرما را مستقیماً از راکتور به پیشرانه هیدروژنی گازی منتقل می کند. هیدروژن گرم شده از طریق یک نازل منبسط می شود تا نیروی رانش را برای به حرکت درآوردن فضاپیما فراهم کند.

ناسا پیش از این برای مطالعه سطح مریخ یک کاوشگر به نام استقامت را در سال ۲۰۲۰ به طرف سیاره پرتاب کرد؛ این کاوشگر دارای یک بالگرد بود که می توانست در آسمان مریخ پرواز کرده و اطلاعات این سیاره را برای زمین ارسال کند.

لازم به یادآوری است که آمریکا نزدیک به نیم قرن پیش هم اعلام کرد که سه فضا نورد را به کره ماه فرستاده و پیش بینی می شد که بزودی در کره ماه هتل های مدرن ساخته می شود که سرمایه داران جهان ایام تعطیلات خود را در آنها سپری کنند و قرار بود براساس برخی از پیش بینی ها از خاک ماه برای تولید علوفه و دامپروری و صادرات پروتئین به کره زمین استفاده شود و قطعات سنگی هم از کره ماه به زمین آورده شود که شبیه سنگ پای قزوین بود بنظر شما اگر آمریکائی ها این بار به کره مریخ بروند از آنجا چه سوغاتی خواهند آورد؟

12 نظرات
 1. شکور از اصفهان می گوید

  این بار هم سنگ پای قزوین را می آورند

 2. فهیمه از ماهشهر می گوید

  سنگ پای قزوین که مال زمین است،از مریخ چه می آورند

 3. شکور از اصفهان می گوید

  بازهم سنگ پای قزوین را می آورند

 4. سارا از مشهد می گوید

  چطور؟

 5. شکور از اصفهان می گوید

  با خودشان از زمین به مریخ می برند و از مریخ بعنوان سوغات به زمین می آورند

 6. شهناز از رامسر می گوید

  بعد چه کار می کنند؟

 7. سارا ار مشهد می گوید

  می نشینند ویواشکی می خندند

 8. هاجر از کاظمین می گوید

  حیف وقت نیست که صرف دروغ های آمریکا بشه

 9. اسماعیل از آبادان می گوید

  من با هاجر کاملا موافقم

 10. مهران از تهران می گوید

  این بار اول و آخر سردمداران آمریکا نخواهد بود که دروغ می گویند

 11. آزاده از رشت می گوید

  با نظر مهران موافقم

 12. ناصر از آباده می گوید

  دست آمریکایی ها برای همه رو میشه با این دروغ هایشان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.