افزایش ۴۸ درصدی ترانزیت کالا در مرز مهران

0 9
افزایش 48 درصدی ترانزیت کالا در مرز مهران

سید زاهدین چشمه خاور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: پنج میلیون و ۵۷ هزار و ۶۶۴ مسافر ایرانی و خارجی از اول فروردین تا پایان دی ماه سال جاری از مرز بین المللی مهران تردد کرده اند.

وی افزود: زائران ایرانی ورودی مرز مهران ۲ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۶۰۹ نفر و خروجی ها از این مرز نیز ۲ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۶۲ نفر بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: در این بازه زمانی تعداد پنج میلیون و ۵۱۸ هزار و ۷۱ نفر زائر تبعه ایرانی از مرز مهران ورود یا خروج داشته اند.

چشمه خاور گفت: همچنین در مدت یاد شده ۶۳۳ هزار و ۵۹۳ نفر اتباع خارجی از طریق مرز مهران تردد کرده اند که از این تعداد ۳۱۵ هزار و ۹۴۳ نفر به کشور ورود و ۳۱۷ هزار و ۶۵۰ نفر نیز از مرز مهران خارج شده اند.

وی  با اشاره به میزان تردد مسافر در بازه زمانی ماه گذشته (دی ماه) گفت: این مدت ۱۸۵ هزار و ۶۸۳ نفر از مرز مهران تردد کرده اند که از این‌ میزان ۱۵۹ هزار و ۹۳۰ نفر ایرانی و ۲۵ هزار و ۷۵۳ نفر نیز مربوط به اتباع خارجی بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: دراین مدت (ابتدای سال تا پایان دی ماه) ۹۰ هزار و ۹۳۹ تن کالا از پایانه شهید سلیمانی تراتزیت شده که ۶۹ هزار و ۴۶۴ تن به صورت تخلیه در مرز و ۲۱ هزار و ۴۷۵ تن بصورت ترانزیت صادراتی (حمل یکسره) خارج شده است.

وی با بیان اینکه این میزان ترانزیت خروجی و تخلیه در مرز توسط چهار هزار و ۱۲۵ دستگاه کامیون انجام شده است، افزود: نسبت به دوره مشابه سال گذشته از لحاظ تخلیه در مرز ۶۴ درصد و از نظر ترانزیت خروجی ۴۸ درصد افزایش داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.