برنامه عملیاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مبنای ارائه گزارش به دولت است

0 28

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران از پیش‌بینی تمهیدات لازم برای پرداخت خسارت منازل آسیب‌دیده ایثارگران در زلزله شهرستان خوی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، میثم اروز درخصوص ارائه خدمات به زلزله‌زدگان شاهد و ایثارگر استان آذربایجان غربی گفت: در حوادث غیرمترقبه میزان خسارات پرداختی به ایثارگران تا سقف ۷۰ میلیون تومان با بیمه حوادث غیرمترقبه پیش‌بینی شده است.
میثم اروز خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران پس از زلزله شهرستان خوی با اعزام نماینده‌ای به مناطق زلزله‌زده ضمن دیدار با ایثارگرانی که منازل آنها دچار آسیب شده است مشکلات این عزیزان را پیگیری کرد.
وی با بیان اینکه این اقدام با هماهنگی با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی صورت گرفته است، تصریح کرد: با توجه به قراردادی که با بیمه تجارت نو منعقد شده است، این شرکت بیمه در اسرع وقت کارشناسان خود را به آن منطقه اعزام کرده و آسیب‌هایی که به منازل ایثارگران وارد شده را ارزیابی خواهد کرد و مسئولان استانی هم حداکثر مساعدت را در این زمینه خواهند داشت.
مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به بازدید و دستور اکید رئیس جمهور محترم برای رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان، گفت: با برآورد خسارات وارده حداکثر مساعدت برای زلزله‌زدگان شاهد و ایثارگر انجام می‌شود و در این خصوص مبلغی هم به صورت بلاعوض در نظر گرفته شده که به زلزله‌زدگان جامعه ایثارگری در شهر خوی اختصاص خواهد یافت و اعطای تسهیلات نیز در دست بررسی است و البته در حال حاضر در مرحله ارزیابی آسیب‌های وارده قرار داریم.
اروز با اشاره به آمار دریافتی تعداد منازل آسیب‌دیده در زلزله آذربایجان غربی گفت: طبق گزارش دریافتی از استان آذربایجان غربی ۷۷۳ مسکن متعلق به ایثارگران در این زلزله آسیب‌دیده که کارشناسان بیمه تاکنون از ۲۳۴ مورد بازدید کرده‌اند.
انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.