تامین بخشی از اعتبارات پروژه های عمرانی از طریق مولدسازی دارایی های راکد

0 26

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مولدسازی به عنوان یکی از فرصت های پیشرفت پروژه های عمرانی و طرح های سرمایه گذاری کشور مطرح است و می توان بخشی از اعتبارات پروژه های عمرانی را از این طریق تامین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شادا، احسان خاندوزی در سفر به خراسان رضوی و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مولدسازی به عنوان یکی از فرصت‌های پیشرفت پروژه های عمرانی  و طرح های سرمایه گذاری کشور مطرح است و می توان بخشی از اعتبارات پروژه های عمرانی را از این طریق تامین کرد.

وزیر اقتصاد افزود: در خصوص طرح مولدسازی تکالیف قانونی مختلفی در بودجه های سنواتی وجود داشت اما متأسفانه به جهت اینکه امکانات اجرای آن و مقدمات پیشبرد کار فراهم نبود شاهد عملکرد ضعیفی در سنوات گذشته هستیم.
وی با تأکید بر این که در دولت سیزدهم و  با تدبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، اختیاراتی در این خصوص در نظر گرفته شد، افزود: با توجه به شناسایی اموال راکد و مازاد دستگاه های اجرایی هر استان و معین کردن طرح ها و پروژه های نیمه تمام استان ها و دستگاه ها و همچنین پیوند دادن میان این اموال مازاد و نیازهای بالفعلی که وجود دارد؛ امیدواریم اقدامات خوبی برای زاینده و مولد کردن  دارایی های کشور صورت گیرد که مجموعه این اقدامات در یک فضای شفاف اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.
خاندوزی در پاسخ به پرسشی در خصوص دیدگاه دولت درباره عرضه خودرو در بورس گفت:شورای عالی بورس در هفته جاری مصوبه شفافی را در این خصوص رسما اعلام کرد و امیدواریم بدون اینکه نیاز به رفت و برگشت و تغییری در سیاست های کشور باشد بهترین تصمیم  به نفع مصرف کنندگان و  تولید کنندگان گرفته شود تا شاهد خروج تولید کنندگان و مردم از وضعیت زیانباری که سالهای اخیر در آن گرفتار هستند، باشیم.
گفتنی است امروز با حضور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در شهرستان نیشابور به عنوان دومین قطب ویژه و بزرگ اقتصادی خراسان رضوی، ساختمان جدید سازمان امور مالیاتی این شهر و هم زمان در ۵ استان در راستای نوسازی بخشی از بدنه سازمان ها و ساختمان های مربوط به امور مالیاتی و دادرسی های مالیاتی کل کشور افتتاح شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.