وزارت رفاه در شناسایی و رصد آسیب‌های اجتماعی پیشرفت بزرگی داشته است

0 19

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شناسایی و رصد آسیب‌های اجتماعی پیشرفت بزرگی داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی آقامحمدی» در آئین رونمایی از سامانه پرسا که امروز ، چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه با حضور «سید صولت مرتضوی » وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مسائل مربوط به مسکن، اشتغال، آموزش، بهداشت و سلامت مهم ترین محورهای فعالیت طرح توانمندسازی محلات کشور ۲۰۲۰ است.
وی افزود: با هماهنگی های به عمل آمده با دستگاه های دولتی مرتبط، مسائل و مشکلات محلات شناسایی و دسته بندی شده و با برنامه ریزی به صورت مدون تا رفع آنها رسیدگی انجام می شود.
رئیس ستاد توانمندسازی محلات کم‌برخوردار کشور خواستار تشکیل پنجره واحد از سوی دستگاه‌های اجرایی در این ۲۰۲۰ محله شد و افزود: ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در شهرها و ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در روستا محروم کشور در قالب این طرح از خدمات فرهنگی، آموزش و تحصیل، بهداشت، اشتغال، مسکن و تقویت معیشت برخوردار می‌شوند.
وی تاکید کرد: ما باید مسئله بیکاری را به صورت «بیکار ثبتی» در دستور کار قرار دهیم و اخذ آمار بیکاری روشی چندان دقیق نخواهد بود.
آقامحمدی گفت: با شناسایی بیکاران و توانمندی های آنان می توان فرصت شغلی مناسب برای بیکاران ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه باید ساکنان ۲۰۲۰ محله کشور را با آموزش های لازم و تخصصی به سمت اشتغال آفرینی سوق دهیم، گفت: آموزش و ارتقای مهارت های عملی می تواند بستری مناسب برای افزایش اشتغال و کارآفرینی در محلات کشور فراهم سازد.
آقا محمدی خاطرنشان کرد: طرح توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار ۲۰۲۰ با دستور مقام معظم رهبری آغاز و با حمایت و همکاری سه قوه اجرایی می شود.                          

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.