پاسخگویی مستقیم وزیر علوم به مطالبات مردمی

0 17

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یکی از وزارتخانه‌های مادر در دولت است که به زبانی ساده یک سر دارد و هزار سودا و مراجعان و جامعه هدفش از کنکوری‌های نوجوان تا حق‌التدریسی‌های میانسال را شامل می‌شود و وزیر در نشست پاسخگویی، به شماری از پرسش‌ها و مطالبات این جامعه پاسخ گفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا، دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مهمان شانزدهم، نشست‌های پاسخگویی در مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری بود و به مهم‌ترین مطالبات مردم در حوزه‌های علمی و دانشگاهی پاسخ داد. برنامه فشرده وزیر امکان پاسخگویی به تماس‌های بیشتر را نمی‌داد و زلفی‌گل به مطالبات هفت شهروند از شهرهای مختلف ایران پاسخ داد.

نخستین تماس با وزیر علوم از تهران بود و دانشجوی دکتری بیوتکنولوژی از دانشگاه شهید بهشتی از حمایت‌هایی که نمی‌شد اما لازم بود شود، با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سخن گفت. معتقد بود که باید از پایان‌نامه‌های دوره کارشناسی حمایت می‌شد که نشده، باید تسهیلات لازم برای رساله‌های دکتری در نظر گرفته می‌شده که نشده یا دستکم کافی نبوده است. توضیح داد که این عدم اختصاص بودجه سبب شده است که دانشجویان برای انجام پروژه‌های مهم و موردنیاز انگیزه لازم را نداشته باشند.

زلفی گل در همان طول تماس دانشجو، به معاون خود زنگ زد و جزئیات را پرسید و سپس به بانوی تماس گیرنده نام و نشان معاونش را گفت تا برای حل مشکل به او مراجعه کند. بعد هم درباره سامانه ایده‌ها و نیازها به دانشجو توضیحاتی داد و گفت: سامانه ایده‌ها و نیازها «نان» طراحی شده است تا تمام نیازهای صنایع خصوصی و دولتی در این سامانه ثبت شود تا دانشجویان علاقمند از میان این محورها انتخاب کرده و برای خود پروژه تعریف کند. در این سامانه مشخص شده است که سازمان ثبت کننده آن نیاز، از تحقیقات و پژوهش‌های حوزه خود حمایت مالی می‌کند یا نه؟

وزیر علوم تأیید کرد که دانشگاه‌های در شأن دانشجویان و اساتید و پژوهشگران، قادر به تأمین مالی آنها نیست اما اساتید با استفاده از اعتبار «پژوهان» از دانشجویان حمایت می‌کنند.

حق التدریسی‌های وزارت علوم هم دغدغه‌های خود را با وزیر در میان گذاشتند؛ اینکه همه عمر خود را در دانشگاه و به تدریس اختصاص داده‌اند و اکنون نه حقوق و نه بیمه قابل قبول و عادلانه دارند و این در حالیست که به گفته یکی از نمایندگان این حق‌التدریسی‌ها، بیش از نیمی از بار تدریس در دانشگاه‌ها به عهده همین نیروهاست و به همین دلیل در پی اصلاح رویه‌ها از ریشه در این زمینه بود.

زلفی گل، وعده پیگیری موردی مطالبات تماس گیرندگان را داد اما این نکته را هم تصریح کرد که دانشگاه‌ها توان مالی و قدرت بیمه نیروهای حق‌التدریسی را ندارند و این نیروها باید در آزمون‌های مختلف استخدامی شرکت و از دیگر فرصت‌های شغلی پیشنهادی هم استفاده کنند.

در پایان نشست هم زلفی‌گل توضیحات خود را درباره سامانه نان تکمیل کرد و گفت: در بدو ورود به وزارتخانه اطلاع داشتم که نیازهای جامعه جایی ثبت نمی‌شود و در معرض دید پژوهشگران قرار نمی‌گیرد وقتی مسئولیت را پذیرفتم به پایگاه اسنادی جهان اسلام ماموریت داده شد پایگاه ایده‌ها و نیازها را تاسیس کنند، در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم مصوب شد و در قانون بودجه ۱۴۰۱ و دو هم اعتباری برای آن در نظر گرفته شد.

وزیر علوم با بیان اینکه سازمانهای خصوصی و دولتی موظف هستند نیازها و اولویت‌های تحقیقاتی خود را در این سامانه ثبت کنند، گفت: اساتید، دانشجویان و پژوهشگران این نیازها را در آن سامانه مشاهده و رساله‌های کارشناسی ارشد و دکتری خود را بر اساس آن نیازها تعریف می‌کنند و امتیازات ویژه‌ای برای دانشجویانی که در این راستا کار می کنند در نظر گرفته خواهد شد تا ظرفیت پژوهشی و نیاز تحقیقاتی در صنایع و بخش‌های مختلف کشور همسو شود.

زلفی گل درباره نشست پاسخگویی به تماس های مردمی هم گفت این ارتباط با مردم و آگاهی از نیازهای آنها می‌تواند مسئولان را در قانون گذاری و تصمیم گیری واقع گراتر و منطقی‌تر کند تا تصمیمات و اقدامات در راستای نیازهای جامعه باشد.

وی افزود: در وزارت علوم هم بخش پاسخگویی به مطالبات مردمی وجود دارد و بنده در دانشگاه‌های مختلف به صورت مستمر حضور پیدا می کنم و از نزدیک در جریان نیازها و مشکلات دانشگاه‌ها و دانشجویان هستم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.