چه واکنشی در انتظار اسرائیل است؟

0 40

از مواضع رسانه های داخلی بر می آید که مسئولیت حمله ناموفق به کارخانه صنعتی وابسته به وزارت دفاع در اصفهان متوجه رژیم صهیونیستی است و طبیعتا عزم واکنش مقتضی در مراکز تصمیم گیری  می تواند به وجود آید.

حمله تروریستی مزبور اگرچه تلفات یا خسارتی نداشت و کاملا شکست خورد، اما صرف نیت تصمیم و اقدام در خاک ایران قطعا از نظر مسئولان مربوطه دور نبوده و برای اسرائیل بدون هزینه نخواهد بود.طیفی از واکنش ها از سوی تهران قابل پیش بینی است.

البته درچنین مواضعی واکنش های مقتضی یا معمولا اعلام نمی گردد یا  کسی رسما مسئولیت آن را عهده دار نمی شود ولی؛ به دلیل آن که نیت جمهوری اسلامی بازدارندگی است بنابر این برنامه ریزی برای واکنش مقتضی ضروری خواهد بود.

 

برای مثال چندین بار مواضع اطلاعاتی اسرائیل در جولان هدف نیروهای مقاومت در سوریه قرار گرفته، اما نه کسی به روی خودش آورد و نه صهیونیست ها از ترس آبرو خبر آن را منتشر کردند.

حال به نظر می رسد اگر جمهوری اسلامی قصد واکنش داشته باشد چگونگی و میزان آن برای ناظران سیاسی هنوز مشخص نیست.

البته ایران همواره نشان داده کاملا با حوصله و فکورانه عمل می کند و واکنش هایش احساسی نخواهد بود .

برای نمونه پس از ترور شهید فخری زاده همگان انتظار عکس العمل فوری تهران را داشتند که البته نظام صبر استراتژیک پیشه کرد اما ۵ ماه بعد در نبرد سیف القدس طی ۱۲ روز، تسلیحات جدید و قدرتمند برای اولین بار با شلیک به وسیله متحدان فلسطینی ، ضربات بسیار سنگینی را به عمق سرزمین های اشغالی وارد آورد و حتی نام یکی از موشک ها راکه فلسطینی ها بکار بردند به احترامشهید سلیمانی موشک قاسم بود.

در خصوص نوع واکنش جبهه مقاومت در مقابل حملات صهیونیست هاچند احتمال به ذهن می رسد.

۱- حمله موشکی فلسطینیان در نوار غزه به خصوص گروه های حماس،جهاد اسلامیو سایر گروههای جهادی.

۲- واکنش موشکی سوریه و هدف قراردادن مناطقی از جولان یا منطقه الجلیل

۳-  ضربه به کشتی های اسرائیلی در دریای سرخ و اقیانوس هند با استفاده از پهپادتوسط انقلابیون یمن

حمله از طریق حزب الله لبنان بعید می نماید. در صورت تعرض اسرائیل به لبنان اسرائیل از واکنش حتمی و قطعی از سوی حزب الله آن آگاه بوده و فعلا بعید است در مرزهای لبنان شاهد تنش باشیم .

اما ناظران سیاسی می گویند بدون تردید رژیم صهیونیستی در یک یا دوماه آینده ضربه ای با مقیاس و اثر بالاتر از حمله به اصفهان را دریافت خواهد کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.