جشن انقلاب و موج شادی در منطقه

9 49

تصادفا امسال چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی یک هفته پس از ولادت امام علی(ع) و یک هفته قبل از مبعث پیامبر(ص) قرار گرفت.

این سالگشت موج شادی را به اردوی انقلاب آورد و سایۀ ترس را بر کاخ های سلطنت و ارتجاع انداخت . مهدی المشاط از رهبران انقلاب اسلامی در یمن در پیامی که برای رئیس جمهور کشورمان فرستاد ایستادگی و مقاومت ملت ایران را در مسیر انقلاب ستود و گفت این مقاومت الگوئی برای ملت های دیگری در جهت رهائی از قیمومیت وسلطه غرب است.

او در این پیام گفت: ما همواره بر تقویت روابط دوجانبه میان ایران و یمن و ادامۀ هماهنگی در تمام محافل بین المللی در راستای خیر و منافع دو کشور تاکید می کنیم.

جشن چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی موج شادی را در محافل سیاسی مستقل و در میان توده های مردم در سراسر منطقه به همراه آورده است.

بنابر گزارش رسانه ها، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در پیامی که در صفحه توئیتر خود نوشت چهل و چهارمین سالروز انقلاب اسلامی ایران را به رهبری، دولت و مردم ایران تبریک گفت.

او نوشت: «به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با پیام تبریک خطاب به رهبری، دولت و ملت ایران، از خداوند متعال برای این کشور عزیز، پیشرفت، آبادانی، امنیت و ثبات بیشتر مسالت داریم.»

بگزارش فارس همزمان «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن نیز با ارسال پیامی به «حسین امیرعبداللهیان» سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

از طرف دیگر به گزارش ایکنا از لبنان، تجمع علمای مسلمان به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این عید ملی را به حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران و مقامات کشورمان تبریک گفت.

در این پیام آمده است: «از خداوند متعال خواستاریم که این انقلاب به‌عنوان شعله‌ای که راه سرافرازی و عزت را برای جهان اسلام روشن می‌کند تا زمان تحویل این پرچم به حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ادامه یابد.»

تجمع علمای مسلمان لبنان تأکید کرد: «به فضل رهبری آگاهانه و حکیمانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و حضور پررنگ ملت قهرمان مسلمان ایران در تمامی عرصه‌ها، فشارهای آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران و تشدید محاصره اقتصادی تنها منجر به پایبندی و تمسک بیشتر به اصول و مبانی انقلاب خواهد شد.»

در این پیام آمده است: «عجله برخی از حاکمان جهان عرب برای عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی و جنگ ویرانگر علیه ملت‌های محور مقاومت، منجر به زوال این محور نمی‌شود، بلکه با شکست مواجه خواهد شد و وعده الهی به دست مجاهدان و با رهبری حکیمانه شما(حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای) محقق می‌شود.».

تجمع علمای مسلمان لبنان در این پیام تأکید کرد: «توطئه دشمن برای انزوای جمهوری اسلامی ایران از بقیه مردم منطقه با ترویج نزاع‌های مذهبی، فرقه‌ای، ملی و قومی به نتیجه نخواهد رسید، زیرا ایران پیوسته حامی مستضعفان جهان بوده، همان طور که در زلزله اخیر ترکیه و سوریه به یاری مردم این دو کشور شتافته است».

گذشته از یمن و لبنان پیام های تبریک از محافل سیاسی،بین المللی و مردمی به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رسانه های آزاد و  مستقل منتشر شد.

بنظر شما جشن چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی موجب خشم چه دولت ها و محافلی شده است؟

 

9 نظرات
 1. ابوذر از کاشان می گوید

  قطعا اسرائیلی ها جزو خشمگین هستند

 2. نرگس از بوشهر می گوید

  به نظر من تمام جبهه استکبار اعم از اسرائیل و آمریکا و… خشمگین هستند

 3. حمیده از خراسان می گوید

  سلطنت طلب ها هم خشمگین هستند

 4. سهراب از شیراز می گوید

  از همه بیشتر منافقین خشمگین هستند

 5. پرهام از خرم آباد می گوید

  به نظر من ازهمه بیشتر شیطان خشمگین است

 6. رقیه از بافق می گوید

  من هم با نظر پرهام موافقم

 7. اصغر از کاشان می گوید

  با همه دسیسه هایی که امسال انجام شد ولی مردم نشان دادند که تا چه حد به انقلاب وفادار هستند و همین هم بیشتر باعث عصبانیت و ناراحتی آمریکا و اسرائیل شده

 8. حمید از تهران می گوید

  اصغر درست میگه ۲۲ بهمن امسال خاری در چشم اینها شده

 9. ریحانه از اهواز می گوید

  بانظر اصغر موافقم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.